mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kałasznikow na czterech kołach

Kałasznikow na czterech kołach

Już niebawem Łada zamierza rozpocząć produkcję nowego, wojskowego samochodu terenowego. Auto najprawdopodobniej będzie nosić identyczną nazwę jak osławione na całym świecie karabiny Kałasznikowa.

Kałasznikow na czterech kołach

Łada (Lada), która produkowana jest na licencji rosyjskiego Avtovazu przy osprzętowaniu militarnym będzie współpracować z firmą Rosobornexport, która wygrała kontrakt sił zbrojnych na budowę wojskowych terenówek.

Jak informuje rosyjska gazeta gospodarcza „Wedomosti” koszty związane z rozwojem i budową nowego auta pochłoną około 160 milionów Euro. Ta informacja w rosyjskich kręgach finansowych uważających taką inwestycję za marnotrawienie pieniędzy, spowodowała lawinę śmiechu. Eksperci finansowi już żartują, że najlepszym sloganem reklamowym dla nowego pomysłu władz byłoby gratisowe dodawanie do każdego nowego samochodu o nazwie Kałasznikow jednej sztuki karabinu.

Sowiecki konstruktor broni Michail Kalaschnikow w roku 1947 zbudował jeden z najbardziej znanych karabinów na świecie AK-47 (Kałasznikow). Od tego czasu wyprodukowano na całym globie łącznie ponad 70 milionów egzemplarzy tej broni. Czy „kałasznikowowy” odpowiednik na czterech kołach również podbije świat? Miejmy nadzieję, że nie.

Czytaj także:

Car zmartwychwstał! 2006-04-26

14-letni plan AvtoVAZ 2006-02-08

Wołga jednak w produkcji  2006-04-11

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lada
Tematy w artykule: Lada AvtoVAZ

Podobne wiadomości:

Łada XCode – crossover z Rosji

Łada XCode – crossover z Rosji

Aktualności 2016-08-26

Łada pokazała model Vesta

Łada pokazała model Vesta

Premiery 2015-10-12

Komentuj:

~terrorysta ze smietnika 2006-05-11

ciekawe czy rzeczywiscie beda rozdawac te karabiny. Pewnie koszt wyprodukowania gnata bedzie wiekszy niz koszt produkcji nowej lady ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi sprzedało w styczniu 2019 r. 145 tys. aut
Audi sprzedało w styczniu 2019 r. 145 tys. aut
W styczniu 2019 roku Audi sprzedało na całym świecie niemal 145 tys. aut. Oznacza to lekki spadek.