mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kamazy montowane w Polsce?

Kamazy montowane w Polsce?

Kamaz wraz z polską firmą Kamaz Truck Polska (dawne PHU Euromet) zamierza uruchomić w naszym kraju nowy zakład, w którym montowane mają być samochody ciężarowe. To swoisty powrót tej marki na nasz rynek, który spowodowany jest dobrą koniunkturą.

Kamazy montowane w Polsce?
Aktualnie branża budowlana ma się dobrze, w planach jest wiele inwestycji, do których realizacji niezbędny jest ciężki sprzęt. W związku z tym zapotrzebowaniem znana marka Kamaz może znów pojawić się na naszym rynku motoryzacyjnym. Dotychczasowy dystrybutor Kamazów (firma PHU Euromet), po reorganizacji, przekształcił się w Kamaz Trucks Polska.

Nowa firma planuje uruchomienie nowej montowni samochodów ciężarowych w Polsce. Prawdopodobnie obiekt powstanie w Staropolskim Okręgu Przemysłowym, w okolicach Kielc, Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska Kamiennej lub Suchedniowa.

Kamaz Trucks Polska poszukuje terenu o powierzchni 5 ha. Roczna produkcja na początku ma osiągnąć poziom około 1,5 tys. sztuk ciężarówek, przy których montażu znajdzie pracę około 200 osób. Obecna oferta Kamaza skierowana jest głównie do firm budowlanych. Samochody niedawno przeszły istotną modernizację i wykorzystują podzespoły uznanych wytwórców.

Marka Kamaz jest znana od lat i cieszą się dobrą opinią. Pojazdy te uchodziły zawsze za wytrzymałe, a przy tym dysponowały sporymi możliwościami terenowymi, co w warunkach prac budowlanych ma istotne znaczenie. Mankamentami aut tej marki były stosunkowo niski komfort pracy kierowcy i spore zużycie paliwa. Jednak wprowadzane modernizacje, po kolei usuwają wszystkie mankamenty.

Podobne wiadomości:

Audi testuje system sterowanie gestami

Audi testuje system sterowanie gestami

Technika 2015-10-07

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Komentuj:

~Pawel 2008-07-08

Jezdze Kamazem. W miescie pali mi 47 l/100km, na strasie ze slaska nad moze - 35 l/100km.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.