mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kangoo na prąd

Kangoo na prąd

Możliwość poruszania się po mieście oraz ochrona środowiska

Renault poszerzył gamę Kangoo o dwie nowe wersje: Electri´cité, wprowadzoną do sprzedaży na początku 2002 oraz Elect´road, która znajdzie się w sprzedaży w tym miesiącu. Dzięki tym nowym wersjom Kangoo można określić jako model oferujący różne typy napędu. Kangoo Electri´cité z wyłącznie elektrycznym napędem przeznaczone jest głównie do użytku w mieście. Zapewnia zasięg 60-100 km w zależności od warunków eksploatacji i dostępne jest zarówno w wersji osobowej jak i ciężarowej.

W wersji Elect´road, aby zwiększyć zasięg zastosowano technologię zbliżoną do zazwyczaj stosowanych rozwiązań napędu hybrydowego. Zespół napędowy składa się z synchronicznego silnika elektrycznego charakteryzującego się wysoką sprawnością, akumulatorów niklowo-kadmowych i pokładowego generatora prądu, który ładuje akumulatory podczas jazdy. Elect´road oferuje zasięg 150-200 km, co umożliwia użytkowanie auta w mieście i terenie podmiejskim.

Osiągi obu wersji dostosowane są do jazdy w mieście i jego okolicach, pojazdy osiągają prędkość maksymalną 110 km/h, natomiast od 0 do 50 km/h rozpędzają się w 8.5 s.

Akumulatory pobierają energię elektryczną z różnych źródeł: domowego gniazda prądowego 16A lub z gniazd umieszczonych w niektórych krajach przy drogach publicznych oraz z odzyskiwania energii podczas hamowania lub pokładowego generatora prądu napędzanego przez silnik termiczny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.