1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Kia Ceed SW i XCeed w wersji plug-in hybrid

Kia Ceed SW i XCeed w wersji plug-in hybrid

Kia wprowadziła już do polskiej oferty dwa nowe modele będące hybrydami plug-in – Ceed kombi oraz XCeed. Znamy ich ceny.

Kia Ceed SW i XCeed w wersji plug-in hybrid

Kia Ceed kombi i XCeed dostępne są już jako hybrydy typu plug-in. To kolejny krok Kia Motors w kierunku elektryfikacji floty aut. Nowe hybrydowe modele Kia, których zasięg na energii elektrycznej wynosi około 60 kilometrów, na co dzień mogą być wykorzystywane jako bezemisyjne samochody elektryczne.

Ceny Kii Ceed kombi i Kii XCeed w wersji hybrydowej typu plug-in wynoszą – odpowiednio – 127 990 zł i 129 990 zł, czyli niewiele więcej niż kosztują modele konkurencyjne oferowane jako klasyczne hybrydy.

Kia Ceed kombi i XCeed PHEV – silnik i napęd

Układ napędowy obu nowych hybryd plug-in składa się z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 8,9 kWh, silnika elektrycznego o mocy 44,5 kW oraz czterocylindrowego silnika GDI o pojemności 1,6 litra z rodziny Kappa, wyposażonego w bezpośredni wtrysk paliwa.

Łączna moc systemowa i sumaryczny moment obrotowy układu napędowego wynoszą 141 KM i 265 Nm, co zapewnia przyspieszenie Ceeda kombi od 0 do 100 km/h w 10,8 sekundy, a XCeeda w 11,0 sekund.

Współpraca układu napędowego z 6-biegową przekładnią o dwóch sprzęgłach umożliwia kierowcy ręczną zmianę przełożeń, co zapewnia znacznie przyjemniejszą jazdę niż wieloma innymi autami hybrydowymi wyposażonymi w bezstopniową skrzynię biegów.

Hybrydowe Ceed kombi i XCeed są wyposażone w centralnie umieszczony na desce rozdzielczej wskaźnik ładowania, który w czytelny sposób informuje o tym czy akumulator jest ładowany lub w pełni naładowany. Wskaźnik ładowania jest dobrze widoczny z zewnątrz, co przydaje się wówczas, gdy auto jest zaparkowane na podjeździe przed domem.

Obydwa auta są wyposażone w kabel do ładowania z gniazdka domowego 220 V. Maksymalna moc ładowania wynosi 3,3 kW, co oznacza, że nie wolno korzystać z tzw. szybkich ładowarek. Czas ładowania akumulatora z gniazdka domowego wynosi jednak około 5 godzin, a na stacji ładowania o mocy 3,3 kW skraca się do mniej niż 3 godzin.

Z akumulatorem naładowanym w 100 proc. Ceed kombi zapewnia zasięg do 57 km, a XCeed do 59 km, co na co dzień wystarcza do wykorzystywania ich jako samochodów wyłącznie elektrycznych. Koszt przejechania takiego dystansu wynosi wówczas jedynie około 5 złotych.

Bogate jest przy tym wyposażenie seryjne obydwu modeli, które obejmuje, między innymi:

  • reflektory i tylne lampy wykonane w technologii LED,
  • automatyczną klimatyzację,
  • 16-calowe obręcze kół z lekkich stopów,
  • system multimedialny z 8-calowym dotykowym ekranem.

Kia Ceed kombi i Kia XCeed w wersji hybrydowej typu plug-in są produkowane w zakładzie w Żylinie na Słowacji. Obydwa modele są pierwszymi autami tego typu produkowanymi przez Kia Motors w Europie. Standardowo, jak wszystkie pozostałe auta marki Kia, są objęte siedmioletnią gwarancją do przebiegu 150 000 km, która chroni także akumulator i silnik elektryczny.


Podobne wiadomości:

Ford Fiesta po face liftingu

Ford Fiesta po face liftingu

Aktualności 2021-10-08

Nowy Mercedes-AMG SL - oficjalna premiera

Nowy Mercedes-AMG SL - oficjalna premiera

Aktualności 2021-11-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Premiera nowej Toyoty Yaris Cross
Premiera nowej Toyoty Yaris Cross
W tym tygodniu w salonach Toyoty debiutuje Yaris Cross. Debiutowi towarzyszy tydzień Dni Otwartych w całej sieci dilerskiej Toyoty Motor Poland.