1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Kia EV9 na ostatniej prostej. Nowy elektryczny SUV

Kia EV9 na ostatniej prostej. Nowy elektryczny SUV

Kia ujawniła szczegóły ostatniego intensywnego programu testów elektrycznego SUV-a EV9, przed jego światowym debiutem w 2023 roku. EV9 będzie flagowym modelem marki Kia.

Kia EV9 na ostatniej prostej. Nowy elektryczny SUV

Opracowywana przez 44 miesiące, aby wyznaczać nowe standardy w zakresie designu, osiągów, zasięgu, dynamiki jazdy, innowacyjności i komfortu podróżowania, Kia EV9 przechodzi ostatnie testy w głównym centrum badawczo-rozwojowym, w Namyang w Korei.

Podczas końcowej fazy testów, Kia EV9 jest poddawana wyczerpującym sprawdzianom na podjazdach oraz na wyboistym torze terenowym, gdzie testuje się działanie napędu na cztery koła, a także sprawdza głębokość brodzenia, które elektrycznemu SUV-owi mają zapewnić maksymalną niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach. Jazda z dużą prędkością, testy precyzji prowadzenia i sprawdziany na matach poślizgowych wystawiają na próbę każdy element układu jezdnego EV9. Jednocześnie bezlitosny bruk, który imituje belgijskiej drogi, umożliwia poddanie komfortu jazdy i jakości wykonania EV9 najtrudniejszym sprawdzianom. EV9, oprócz programu testowego w centrum badawczo-rozwojowym w Namyang, jak każdy model marki Kia jest również poddane wyczerpującym testom w innych ośrodkach testowych na świecie.

Kia po raz pierwszy pokazała zapowiedź najnowszego flagowego modelu, prezentując w ubiegłym roku Kia Concept EV9 podczas targów AutoMobility LA w Los Angeles. Produkcyjne EV9, zaprojektowane w zgodzie z nowym przełomowym językiem stylistycznym marki Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, będzie reprezentowało szczyt możliwości SUV-a. Kia EV9, opracowana na zaawansowanej platformie Electric Global Modular Platform (E-GMP), zapoczątkuje nową erę w wyrafinowanej, zaawansowanej technologicznie i zrównoważonej mobilności.

Debiutując w pierwszym kwartale 2023 roku, Kia EV9 chce pójść w ślady przełomowego, elektrycznego EV6, które zdobyło wiele wyróżnień, w tym najbardziej prestiżowy tytuł w branży motoryzacyjnej w Europie – Car of the Year 2022.


Podobne wiadomości:

Mini Aceman, czyli zapowiedź nowych modeli marki

Mini Aceman, czyli zapowiedź nowych modeli...

Aktualności 2022-08-05

Nowa Kia XCeed – odświeżony wygląd i nowa wersja GT-Line

Nowa Kia XCeed – odświeżony wygląd i nowa...

Premiery 2022-08-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!