mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia Rio 2006 już gotowe

Kia Rio 2006 już gotowe

Kia Motors przedstawiła pierwsze rysunki całkowicie odnowionego modelu Rio, który premierę mieć będzie na targach w Detroit oraz Genewie, a w sprzedaży pojawi się latem przyszłego roku.

Kia Rio 2006 już gotowe

Nowa generacja Kia Rio będzie wyraźnie różniła się od dotychczasowej wersji. Zbudowana została na wspólnej platformie z modelem Hyundai Accent. Będzie nieznacznie większa od poprzednika, z większym rozstawem osi, kół a także będzie oferować mocniejsze silniki. Zapewni to kierowcy łatwiejsze prowadzenie oraz uzyskanie lepszych osiągów. Nowe Rio będzie także oferować jeden z najlepszych w segmencie poziomów wyposażenia zawierających m.in. 6 poduszek powietrznych w tym kurtyny powietrzne chroniące głowy pasażerów na przednich i tylnych siedzeniach.

Nowe Rio ma zapewnić także większą przestrzeń wewnątrz kabiny niż poprzednik, oferując tym samym więcej miejsca na nogi z przodu i z tyłu oraz ogólnie większy komfort. Design odnowionego modelu bazować ma na pokazanym w tym roku na wystawie w Paryżu koncepcyjnym modelu Sport.

Auto dostępne będzie w wersji 4- oraz 5-drzwiowej. Pierwsza z nich zostanie zaprezentowana światowej publiczności na targach NAIAS w Detroit już w styczniu przyszłego roku, a wersja 5-drzwiowa w marcu na wystawie samochodowej w Genewie. W Ameryce Płn nowe Rio sprzedawane będzie z 1,6-litrowym silnikiem, jednak o większej mocy i maksymalnym momencie obrotowym niż w dotychczas oferowanej wersji. Z kolei w Europie nowe Rio dostępne będzie z dwoma silnikami benzynowymi: 1,4 i 1,6 oraz jednym dieslem 1,5 l. W sprzedaży Rio 2006 znajdzie się latem przyszłego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.