1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Kia XCeed z wirtualnymi zegarami

Kia XCeed z wirtualnymi zegarami

XCeed to nowy miejski crossover marki Kia, który zadebiutuje 26 czerwca. Auto będzie dostępne z tzw. wirtualnym kokpitem.

Kia XCeed z wirtualnymi zegarami

Kia XCeed będzie dostępna z cyfrowym zestawem wskaźników o przekątnej 12,3 cala. To pierwsze takie rozwiązanie w samochodach Kia Motors, poza autami elektrycznymi. Ekran nazywa się Supervision.

Przypomnijmy, że debiut Kii XCeed odbędzie się już 26 czerwca 2019 r. Gdy po wakacjach nowy miejski crossover wejdzie do sprzedaży, będzie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów kompaktowych.

- Nowy, cyfrowy zestaw wskaźników Supervision to jedna z wielu zaawansowanych technologii, które – w ramach opcji – będą oferowane do Kia XCeed. Szeroki zakres możliwych funkcji sprawia, że szczególnie w bogato wyposażonych modelach cyfrowe wskaźniki będą odgrywać ważną rolę w przekazywaniu kierowcy najważniejszych informacji w czytelny i jednoznaczny sposób. W przyszłości cyfrowy zestaw wskaźników znajdzie zastosowanie w innych modelach marki Kia – powiedział Emilio Herrera, dyrektor ds. Operacyjnych w Kia Motors Europe.

Supervision - ekran o wysokiej rozdzielczości

Nowy 12,3-calowy zestaw wskaźników Supervision w Kii XCeed zaprojektowano tak, aby dostarczał kierowy informacje w jak najbardziej czytelny sposób. Cyfrowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920x720 pikseli zastępuje tradycyjny zestaw wskaźników z prędkościomierzem i obrotomierzem, który jest stosowany w większości modeli marki Kia.

Jednoczęściowy i bezramkowy ekran wyświetla ostre cyfrowe tarcze prędkościomierza i obrotomierza. Wyświetlacz pracuje bardzo płynnie i szybko reaguje na zmianę danych.

Pomiędzy dwoma cyfrowymi tarczami znajduje się wielofunkcyjny wyświetlacz komputera pokładowego. Jego wskazaniami steruje się za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy. W tej części mogą być prezentowane kolejne wskazania nawigacji, a także informacje z systemu audio lub o rozmowie telefonicznej oraz kontakty i szczegółowe dane na temat podróży, które obejmują m.in. chwilowe i średnie zużycie paliwa.

System wyświetla także alarmy diagnostyczne i umożliwia wyświetlanie powiadomień, które są związane z działaniem różnych systemów bezpieczeństwa i asystujących kierowcy oraz z aktualnym natężeniem ruchu i z nawigacją.

Wielofunkcyjny wyświetlacz centralny pokazuje również sygnały ostrzegawcze dla kierowcy, jak informacja o zalecanej przerwie, wynikającej z wykrycia oznak zmęczenia.

Gdy kierowca po zaparkowaniu XCeeda wyłączy silnik, cyfrowy zestaw wskaźników odtworzy krótką grafikę samochodu w ruchu i wyświetli podsumowanie danych z ostatniej trasy. Informacje obejmują czas jazdy, przejechany dystans, średnie zużycie paliwa oraz zasięg obliczany w oparciu o ostatnie średnie zużycie paliwa.

Nowy zestaw wskaźników Supervision, w zależności od rynku i wyposażenia nowej Kia XCeed, będzie dostępny jako opcja. Zastępuje on klasyczne zegary i 3,8-calowy monitor LCD lub 4,2-calowy kolorowy ekrany TFT LCD, dostępne w różnych wersjach wyposażenia.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia cee'd Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia crossover Kia cee'd SUV premiera

Podobne wiadomości:

Volkswagen T-Roc w odświeżonej wersji

Volkswagen T-Roc w odświeżonej wersji

Aktualności 2021-11-18

Audi A8 przeszło face lifting – premiera

Audi A8 przeszło face lifting – premiera

Aktualności 2021-11-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe modele Mazdy i powrót silnika Wanka
Nowe modele Mazdy i powrót silnika Wanka
Mazda wprowadzi niebawem na rynek nowe modele o oznaczeniach od CX-50 do CX-90, a do oferty powróci model z silnikiem Wankla, choć w nieco nietypowej formie.