mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia w Andros Trophy

Kia w Andros Trophy

Koreańska firma wystawiająca model Rio w cyklu lodowych zawodów, po raz pierwszy wygrała klasyfikację generalną. Z kolei jej kierowca po raz drugi z rzędu zdobył puchar tych rozgrywek.

Kia w Andros Trophy

Za oknami śnieg, lód i chlód. Oby ostatni podryw zimy. W takim momencie warto przenieść się na alpejskie trasy, gdzie garstka kierowców, jak co roku, nic nie robiąc sobie z ciężkich warunków drogowych, na oczach tysięcy fanów walczy o puchar najlepszego zimowego ściganta.

Cykliczne, zimowe zawody Andros Trophy to kilka imprez, w których zawodnicy startują profesjonalnie przygotowanymi, mocno odchudzonymi autami z napędem na wszystkie koła i wzmocnionymi silnikami. Nie inaczej prezentuje się Kia Rio. Małe auto w wersji wyczynowej waży jedynie 950 kilogramów, a do jego napędu zastosowano 3-litrowy, benzynowy silnik napędzający wszystkie koła wyposażone w długie kolce do sprawnego poruszania się po oblodzonych torach.

Widlasta szóstka dostarcza 360 KM i nie ustępuje mocą innym autom startującym w WIRC (World Ice Racing Championships). Dzięki konsekwentnym startom doświadczonego Yvana Mullera w dotychczasowych edycjach rozgrywek, koreański producent zdobył w tym sezonie pierwsze miejsce wśród gęstej konkurencji. Jak dotychczas Francuz wygrał 7 z 10 eliminacji przełomu 2004 i 2005 roku, przypieczętowując tym samym drugi z rzędu tytuł indywidualny jeszcze przed dwoma ostatnimi wyścigami.

Francuski team Kia ma w swoim zespole czterech kierowców: Mullera, Paula Bourion (1 zwycięstwo; szef zespołu), Evens Stievenart (1) i Wilfried Merafina. Oczywiście w WIRC swoje zespoły wystawiają również inni producenci: Toyota, Alfa Romeo, Citroen, Fiat, Seat i Mini. Wśród kierowców natomiast pojawiają się takie nazwiska jak były mistrz F1 Alain Prost.

Przed finałem, który będzie miał miejsce 13 marca, klasyfikacja prezentuje się następująco:

1. Y. Muller (Kia Rio) - 777 pts,
2. J.P. Dayraut (Fiat Stilo) - 728 pts,
3. A. Prost (Toyota Corolla) - 710 pts,
4. E. Stievenart (Kia Rio) - 693 pts,
5. F. Lagorce (Fiat Stilo) - 672 pts,
6. W. Mérafina (Kia Rio) - 667 pts,
7. B. Balas (Citroen C2) - 667 pts.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.