1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Kłopoty Land Roverów z hamulcami

Kłopoty Land Roverów z hamulcami

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafiło kolejne zawiadomienie o możliwej usterce, jaka może tym razem pojawić się w dwóch modelach Land Rovera - Discovery 3 oraz Range Rover Sport.

Kłopoty Land Roverów z hamulcami
Importer tej marki na polskim rynku, firma JLR Polska sp. z o. o., poinformował, że w samochodach wyprodukowanych pomiędzy listopadem 2005 a kwietniem 2007 roku możliwe jest przedostawanie się oleju z pompy podciśnieniowej układu wspomagania hamulców do siłownika wspomagania hamulców. Może to powodować stopniową utratę wydajności wspomagania hamowania, uczucie twardego pedału hamulca oraz prowadzić do wydłużenia drogi hamowania, a w skrajnych przypadkach - do uszkodzenia pompy hamulcowej i niesprawności hamulców.

Ponadto, że w samochodach wyprodukowanych pomiędzy majem 2007 a czerwcem 2009 może nastąpić chwilowe zawieszenie się działania zaworu zwrotnego w pompie podciśnieniowej wspomagania układu hamulcowego, co może spowodować chwilową utratę sprawności układu hamulcowego. W takim przypadku w celu uzyskania efektu hamowania takiego jak przy hamowaniu przy poprawnie działającym wspomaganiu hamowania wymagane będzie użycie zwiększonej siły nacisku na pedał hamulca. Jednocześnie przedsiębiorca zapewnia, że mimo wystąpienia usterki zachowana zostanie pełna funkcjonalność hydraulicznego systemu układu hamulcowego.

Jak do tej pory przedsiębiorca otrzymał zgłoszenie o dziewięciu wypadkach, które mogą mieć związek z wymienionymi usterkami.

W Polsce akcją objętych jest łącznie 571 samochodów Land Rover Discovery 3 oraz Range Rover Sport z roku modelowego 2006-2009, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii.

Importer poinformuje indywidualnie posiadaczy potencjalnie wadliwych egzemplarzy wymienionych samochodów o akcji serwisowej, która będzie polegała na bezpłatnej wymianie przewodu wspomagania układu hamulcowego wraz z zaworem zwrotnym oraz sprawdzeniu przedostawania się oleju do siłownika wspomagania układu hamulcowego i ewentualnej wymianie siłownika wspomagania układu hamulcowego i (gdy to konieczne) pompy hamulcowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Range Rover
Land Rover Range Rover
Cena podstawowa już od: 182 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. suv-5dr.
Land Rover Discovery
Land Rover Discovery
Cena podstawowa już od: 177 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Samochody luksusowe 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!