mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna fabryka Valeo w Polsce

Kolejna fabryka Valeo w Polsce

Francuski koncern Valeo, który produkuje podzespoły dla motoryzacji, uruchomi w Chrzanowie (woj. małopolskie) kolejną fabrykę. Wartość inwestycji to 50 mln euro, co pozwoli na stworzenie 500-600 nowych miejsc pracy.

Kolejna fabryka Valeo w Polsce

Nowy zakład będzie położony w Chrzanowie ze względu na bliskość autostrady. Lokalizacja ta umożliwi również zagwarantowanie dostaw dużej ilości systemów oświetleniowych na potrzeby kontraktu, który Valeo wygrała w zeszłym roku. Dzięki temu położeniu firma będzie mogła również być dostawcą elementów oświetleniowych dla innych kluczowych producentów pojazdów w Europie oraz na rynek wtórny.

W związku z planowanym rozpoczęciem działalności projektowej zakład zatrudni zespół kierowniczy w przeważającej mierze składający się z Polaków.

"Z dumą informuję o inwestycji w kolejnych zakładach firmy Valeo w Polsce. Wspomniane zakłady nie tylko sprowadzają łączną sumę inwestycji w tym kraju do kwoty przekraczającej 100 milionów Euro w okresie ostatnich kilku lat, ale jasno wykazują nasze ciągłe zaangażowane w działalność w Europie Wschodniej," powiedział Thierry Morin, Przewodniczący Zarządu firmy Valeo.

Aktualnie firma Valeo zatrudnia w Polsce około 1 700 osób. Pierwszy zakład w Polsce uruchomiła w 1996 roku, a obecnie ma cztery działające zakłady: dwa w Czechowicach; jeden zakład w Zielonce produkujący systemy wycieraczek i jeden w Skawinie produkujący układy chłodzenia silników. Oprócz wyżej wspomnianych zakładów firma Valeo ma w Warszawie jeden ośrodek sprzedaży, który ma za zadanie wspomaganie działań firmy w zakresie rynków wtórnych.

Firma Valeo jest niezależną Grupą przemysłową całkowicie skupiającą się na projektowaniu, produkcji i sprzedaży komponentów, zintegrowanych systemów i modułów do samochodów i ciężarówek. Firma Valeo zajmuje pozycję wśród najlepszych na świecie dostawców dla przemysłu samochodowego. Grupa ta ma 140 zakładów, 54 ośrodki badawczo-rozwojowe, 9 ośrodków dystrybucyjnych, i zatrudnia 69 100 osób w 25 krajach na całym świecie.


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.