mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna inwestycja Forda w Chinach

Kolejna inwestycja Forda w Chinach

Ford Motor Co. podpisał właśnie porozumienie z chińską firmą Changan Automobile na budowę fabryki w miejscowości Nanjing produkującej auta oraz silniki do nich.

Będzie to już druga fabryka zbudowana przez spółkę joint venture Changan Ford (obie firmy posiadają w niej po 50% udziałów) a w sumie trzecią, w której będą wytwarzane samochody marki Ford, drugą spółką, z którą Ford wytwarza wspólnie swoje modele jest Jiangling Motors.

W ciągu najbliższych pięciu lat spółka Changan Ford zamierza zainwestować 1,5 mld dolarów, po połowie finansowane przez każdą ze stron. Fabryka w Nanjing byłaby pierwszą częścią tej inwestycji. Prowadzone są rozmowy, by 12,5% w tej spółce przejęła Mazda Motor Corp. (której 33,4% jest własnością Forda). Wg Marka Schulza, wice prezesa i prezesa Forda w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Afryce, wspólna inwestycja Forda i Mazdy w Chinach byłaby naturalną konsekwencją wspólnej produkcji aut w Ameryce Płn., Europie, Afryce i Azji.

Projekt nowej fabryki został już zaakceptowany przez władze prowincji Jiangsu, obecnie jest rozważany przez władze krajowe. Według wstępnych prognoz fabryka mogłaby zacząć produkcję w 2006 roku, i początkowo wytwarzać 200 tys. aut i 500 tys. silników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.