mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejna polska inwestycja Faurecia

Kolejna polska inwestycja Faurecia

Drugi w Europie producent elementów wyposażenia samochodowego i największy pracodawca w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - firma Faurecia rozpoczęła budowę nowej fabryki wartej 7 milionów Euro, która pozwoli stworzyć 100 kolejnych miejsc pracy.

Kolejna polska inwestycja Faurecia

Nowy zakład powstanie w sąsiedztwie trzech już istniejących fabryk koncernu. Produkcja w nowym obiekcie powinna rozpocząć się pomiędzy majem a czerwcem.

"Dziennie taśmy produkcyjne będzie opuszczać 1700 siedzeń," powiedział Werner Hosung, dyrektor nowego zakładu. Gotowe produkty pojadą do fabryki Forda w Belgii, który jest głównym odbiorcą produkcji nowego zakładu. Niezmiernie istotny jest fakt, iż nowa fabryka będzie produkowała w oparciu o system just-in-time, co pozwoli na dotarcie do klientów oddalonych nawet o 1.000 km.

Decyzja o zlokalizowaniu ósmej fabryki Faurecii w WSSE wynika z dotychczasowego istnienia 3 zakładów produkcyjnych koncernu w strefie. Są to zakłady, w których powstają elementy do siedzeń, które będą montowane w nowej fabryce. Poza tym istnienie prężnie działającej spółki "Faurecia-Wałbrzych Sp. z o.o." (FW) pozwala na wykorzystanie doświadczenia istniejących w FW działów. Na uwagę zasługuje także pozytywna współpraca z administracją lokalną i Zarządem WSSE.

"Faurecia jest obecnie największym pracodawcą na terenie strefy," mówi Mirosław Greber, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i dodaje "Nie wyobrażam sobie, żeby to była ich ostatnia inwestycja."

Faurecia jest wiodącym dostawcą sprzętu samochodowego, który projektuje, produkuje i dostarcza komponenty niezbędne do produkcji pojazdów silnikowych. Firma działa w 27 krajach i zatrudnia 60.000 pracowników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.