mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne inwestycje Suzuki w Indiach

Kolejne inwestycje Suzuki w Indiach

Firma Suzuki Motor Corporation ogłosiła rozpoczęcie budowy drugiej montowni samochodów w Indiach. Ponadto powstała nowa spółka odpowiedzialna za uruchomienie fabryki silników samochodowych.

Firma planuje wybudowanie nowej fabryki o mocy produkcyjnej 250 tysięcy jednostek. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na początek 2007 roku. Koordynacją budowy zajmie się spółka "Suzuki Maruti India Ltd.", która powstała jako przedsiębiorstwo joint venture z indyjską spółką Maruti Udyog Ltd., również należącą do grupy Suzuki.

SMC obecnie wytwarza i sprzedaje poprzez Maruti Udyog 500 tys. samochodów rocznie. W odpowiedzi na stale rosnący popyt na indyjskim rynku firma podjęła decyzję o zakupie ziemi w Haryana State, Gurgaon, Manesar, w celu uruchomienia drugiej fabryki w Indiach.

Indyjskie spółki z grupy Suzuki zapowiedziały ponadto rozpoczęcie produkcji i sprzedaży motocykli, co ma zostać zrealizowane jeszcze w drugim półroczu 2005 roku.

W tym samym miejscu Suzuki planuje otwarcie fabryki silników wysokoprężnych o mocy produkcyjnej 100 tys. silników rocznie. Rozpoczęcie produkcji, której uruchomienie ma kosztować ok. 9 mln dolarów, zapowiadane jest na koniec 2006 roku. Produkowane tam silniki diesel będą czterocylindrowymi jednostkami napędowymi o pojemności 1,3 litra. Firma Suzuki podpisała już porozumienia licencyjne dotyczące tego typu silników z FIAT AUTO Sp.A we Włoszech i z Adam Opel AG w Niemczech.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.