mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny dobry miesiąc Forda w Polsce

Kolejny dobry miesiąc Forda w Polsce

W sierpniu br. firma Ford Polska sprzedała 1.825 nowych samochodów, dzięki czemu osiągnęła ok. 7,9% udziału w rynku samochodów nowych. Od początku roku do klientów trafiło 23.804 samochody i jest to ponad 45% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Tak wysoka sprzedaż pozwoliła osiągnąć rekordowy w historii Forda w Polsce udział w rynku – 9,2% . Najchętniej kupowanym modelem pozostaje Ford Focus – 8.507 sprzedanych egzemplarzy w br., drugą pozycję zajmuje Ford Mondeo – ze sprzedażą na poziomie 5.606 sztuk.

Ford jest jedną z nielicznych firm na rynku polskim, która zwiększa swoją sprzedaż w 2004 roku. Dzięki bogatej ofercie modelowej przygotowanej specjalnie dla polskich klientów sprzedaż systematycznie rośnie od 11.387 sztuk w 2001 roku do 27.100 sztuk w ubiegłym roku. W tym roku Ford planuje sprzedać ponad 30.000 nowych samochodów i zakończyć rok udziałem w rynku na poziomie 9%. Wraz z wejściem przepisów wyłączenia sektorowego (GVO) konkurencja na rynku usług motoryzacyjnych będzie się nasilać. Natomiast duże, silne, przygotowane i dobrze zarządzane sieci dilerskie odnajdą się w nowej rzeczywistości bez kłopotu.

Obecnie sieć Autoryzowanych Dilerów Forda składa się z 60 obiektów. Od 2001 roku realizowany jest plan reorganizacji i zmiany wizerunku sieci dilerskiej – zlikwidowany został sztuczny podział na dilerów, subdilerów, dilerów niszowych. Wszyscy dilerzy współpracują z Ford Polska na równych zasadach, mają te same prawa i te same obowiązki. Jednym z elementów realizowanych zmian jest odnawianie istniejących obiektów lub budowanie nowych według jednolitego standardu, przy zachowaniu zróżnicowanej architektury. Nowe obiekty powstały m.in. w Koszalinie (Bemo Motors), Poznaniu (Auto Watin) i w Warszawie (Auto Nobile). Poza odnawianiem obiektów planowane jest także powiększenie sieci dilerskiej Forda. Nowe stacje powstaną m.in. w Siedlcach, Słupsku, Kaliszu, Zielonej Górze, Chorzowie i Kielcach.

W kwietniu br. firma Ford Polska znacząco obniżyła ceny oryginalnych części zamiennych przeznaczonych do napraw blacharsko-lakierniczych, przeznaczonych do starszych modeli samochodów. Obniżkami cen objęte zostały następujące części zamienne: zderzaki, poszycia drzwi, błotniki przednie, maski silnika, chłodnice, lampy przednie i osłony chłodnicy – to elementy, które najcześciej podlegają wymianie w trakcie naprawy powypadkowej. Redukcja cen części, nawet do 26%, dotyczy pojazdów z roczników od 1989 do 2000, w zależności od modelu i rodzaju części.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX po tuningu TRD
Lexus UX po tuningu TRD
Japoński tuner TRD wziął na warsztat Lexusa UX w wersji F Sport. Wcześniej tuningowi poddano modele ES i RC.