mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny rok sukcesów Forda w Polsce

Kolejny rok sukcesów Forda w Polsce

W mijającym roku Ford Polska sprzedał rekordową w swej historii, liczbę 31.226 nowych pojazdów osiągając, również rekordowy, udział w rynku w wysokości 8.81%.

Kolejny rok sukcesów Forda w Polsce

Mimo drastycznego spadku sprzedaży samochodów nowych w Polsce, firma Ford odnotowała, jako jedna z dwóch w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych marek, ponad 20% wzrost sprzedaży. Tak dobre wyniki świadczą o coraz większej popularności samochodów marki Ford na naszym rynku.

Najchętniej kupowanym modelem Forda w Polsce nadal pozostaje Focus – w ubiegłym roku do klientów trafiło 10.419 szt. Udanie zadebiutował na polskim rynku nowy minivan Ford Focus C-MAX (1.632). Nadal wzrasta sprzedaż flagowej europejskiej limuzyny Forda – Mondeo (7.145), co stanowi 4-procentowy przyrost w porównaniu do 2003 roku. Sprzedaż Forda Fiesta wyniosła 3.193 szt., zaś Forda Fusion 4.792 szt. tego modelu. Również Ford Transit – najpopularniejszy samochód dostawczy Europy - cieszy się zainteresowaniem polskich klientów. Sprzedaż tego modelu osiągnęła rekordowy poziom 3.607 egzemplarzy, co stanowi blisko 40% przyrost w porównaniu do wyników z 2003 roku i uplasowała Forda Transit na pierwszym miejscu w kategorii lekkich samochodów dostawczych o ładowności do 3,5 tony.

Tak dobre wyniki sprzedaży pozwoliły firmie Ford osiągnąć historyczny wynik w Polsce – w 2004 roku została sprzedana największa liczba nowych samochodów oraz osiągnięty został najwyższy udział w rynku aut nowych – 8.81%.

"Miniony rok był rzeczywiście bardzo udany dla Forda" – powiedział Adam Kołodziejczyk, Prezes Forda Polska Sp. z o.o. - "Osiągnęliśmy rekordowe wyniki w sprzedaży nowych samochodów, zadowolenie klientów z usług świadczonych przez autoryzowanych dilerów Forda systematycznie wzrasta, również współpraca z siecią naszych partnerów układa się coraz lepiej."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.