1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Kolejny silnik Volkswagena pod lupą. Oszukiwał?

Kolejny silnik Volkswagena pod lupą. Oszukiwał?

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) donosi, że Volkswagen mógł manipulować pomiarem spalin w kolejnej jednostce. Wspomniany silnik występuję w takich modelach jak np. Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne oraz Audi Q5.

Kolejny silnik Volkswagena pod lupą. Oszukiwał?
Zamieszanie związane z silnikami Volkswagena nie ustaje. Amerykańskie źródła donoszą, że agencja EPA odpowiedzialna za ochronę środowiska stwierdziła kolejne nieprawidłowości związane z silnikami TDI.

Tym razem chodzi o około 10 tysięcy pojazdów wyprodukowanych przez koncern VW z roczników modelowych 2014 - 2016. Są to takie modele jak Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne, Audi A6 Quattro, A7 Quattro, A8 oraz Q5. EPA twierdzi, że również w silnikach 3.0 TDI zmanipulowano oprogramowanie żeby na czas testów włączały się układy redukujące zawartość szkodliwych substancji w spalinach, a po zakończeniu testów były automatyczne wyłączane. W czasie pracy na zmienionym oprogramowaniu samochody generowały 9 razy mniej tlenków azotu niż w rzeczywistości. 

Chodzi o modele z różnych roczników modelowych, ale to pojęcie nie zawsze odnosi się konkretnie do daty produkcji samochodu. Bardzo często auta opuszczające fabrykę w ostatnich miesiącach w roku są traktowane już jako kolejny rocznik modelowy, dlatego dotyczy to również samochodów produkowanych aktualnie. 

Przedstawiciele EPA twierdzą, że Volkswagen po raz kolejny zignorował obowiązek przestrzegania prawa, które chroni jakość powietrza w Ameryce. Rzecznik koncernu VW jednak bardzo szybko zdementował te doniesienia twierdząc, że koncern nie instalował oprogramowania w celu zmniejszenia wartości pomiaru spalin w sinikach sześciocylindrowych o pojemności trzech litrów. Dodał również, że firma będzie ściśle współpracować z EPA w celu wyjaśnienia tych zarzutów.

Póki co niemiecki koncern przyznał się kilka tygodni temu do instalowania oprogramowania sterującego pomiarem spalin jedynie w czterocylindrowych silnikach Diesla o pojemnościach 1,6 oraz 2,0.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen diesel dieselgate

Podobne wiadomości:

Ruszyła seryjna produkcja Volkswagena ID.5

Ruszyła seryjna produkcja Volkswagena ID.5

Aktualności 2022-02-03

Walter de Silva odchodzi z Volkswagena

auto motor i sport 2015-11-10

Walter de Silva to jeden z najlepszych stylistów ostatnich lat. Odpowiedzialny za większość modeli Audi, VW i Bentley'a. Teraz odchodzi ze swojego stanowiska. Czy to przez skandal w niemieckiej marce?

Komentuj:

~Krzycho 2015-11-05

Amerykańska obłuda !!! To dziwne, że Amerykanie tak skrzętnie czepiają się obcych, importowanych produktów jeżeli chodzi o ochronę powietrza a w ogóle nie chcą rozmawiać w sprawie dymiących tam kominów przemysłowych odnośnie instalacji filtrów i redukcji emisji CO2. Tak im wygodniej ale to niezła hipokryzja. Żeby być dobrze zrozumianym, absolutnie nie popieram oszustwa, gdziekolwiek i jakichkolwiek ale uważam też że najpierw trzeba być samemu w porządku i w sprawach uczciwości przykładać jedną miarę do siebie i innych! Pozdrawiam