mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny weekend pełen imprez motorowych

Kolejny weekend pełen imprez motorowych

Przed nami kolejne zmagania kierowców.

Dokładnie sześć dni po zakończeniu IV rundy Mistrzostw Polski w Rallycrossie w Słomczynie rozpocznie się Badanie Kontrolne samochodów przed kolejną V eliminacją rozgrywaną tym razem na torze w Toruniu. Zawodnicy mają mało czasu na przygotowanie sprzętu, ale organizator (Toruński Klub Motorowy) liczy, że stawka startujących będzie nie mniejsza niż na zawodach w Słomczynie (ok.60 kierowców). Najprawdopodobniej zabraknie naszego eksportowego zawodnika Krzysztofa Groblewskiego, któremu eksplodował silnik w VW Polo już na rozgrzewce przed IV rundą MPRC.

Toruński tor ma zupełnie inną charakterystykę niż obiekt Automobilklubu Rzemieślnik. Jest bardziej kręty, nieco węższy i ma bardziej sypką, luźną nawierzchnię. To właśnie wyboje są przyczyną częstych awarii samochodów podczas wyścigów, za to każdy bieg przynosi wiele emocji bardzo licznej toruńskiej publiczności.

Duża grupa polskich kierowców zaprezentuje się na Słowacji podczas VII i VIII rundy GSMP rozgrywanej gościnnie u naszych południowych sąsiadów. Bardzo ciekawa trasa i silna konkurencja miejscowych kierowców sprawiają, że warto wybrać się i obejrzeć te zawody, szczególnie, że rozgrywane są w Banovcach nieopodal polskiej granicy.

Szczegóły na stronie www.jvrsok.host.pl

Na początku przyszłego tygodnia (5 sierpnia) najlepsi polscy żużlowcy wystartują w Drużynowym Pucharze Świata na duńskim torze w Holsted. Biało-czerwonych barw będą bronić: Tomasz Gollob (kapitan zespołu), Tomasz Bajerski, Sebastian Ułamek, Piotr Protasiewicz i Rafał Kurmański. Trenerem naszej drużyny jest Marek Cieślak. W pierwszym meczu 5 sierpnia Polska zmierzy się ze Szwecją, Rosją i Węgrami. W Innej grupie eliminacyjnej żużlowców z USA zastąpi reprezentacja Włoch.

Ostateczny skład polskiej reprezentacji będzie potwierdzony po Finale Mistrzostw Polski Par Klubowych, który odbędzie się w niedzielę w Lesznie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.