mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koncepcja VW wejdzie w życie

Koncepcja VW wejdzie w życie

Microbus w stylu retro będzie produkowany

Decyzja zapadła: Volkswagen będzie produkował nowego Microbusa w fabryce w Hannoverze. Produkcja ruszy najwcześniej w 2005 roku i dzięki niej powstanie 1500 nowych miejsc pracy. Rocznie będzie wytwarzanych ok. 80000 Microbusów, z czego ponad 60% ma trafiać na rynek amerykański. Oczywiście, jest jeszcze za wcześnie, aby oszacować cenę pojazdu. Nie wiadomo również, jakie silniki będą napędzały to auto.

Koncepcyjna wersja Microbusa przedstawiona została po raz pierwszy w Detroit na początku 2001 roku, później można było ją jeszcze zobaczyć w Tokio, Genewie i Frankfurcie. Stylistyka samochodu utrzymana jest w modnym ostatnio stylu retro i nawiązuje do dawnego, kultowego modelu Microbusa, którego zaczęto produkować w latach 50-tych. Świadczy o tym chociażby dwukolorowy przód auta z charakterystycznym „nosem”. Ta szczypta starodawności nie przeszkadza jednak, aby pojazd był jednocześnie niezwykle nowoczesny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.