mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koncepcyjny Bitter z szansami na seryjną produkcję

Koncepcyjny Bitter z szansami na seryjną produkcję

Do końca marca ma się rozstrzygnąć, czy prototypowy model Bitter CD II trafi do seryjnej produkcji. Obecnie trwają rozmowy z dwoma potencjalnymi inwestorami, którzy mają sfinansować produkcję.

Koncepcyjny Bitter z szansami na seryjną produkcję

Siedemdziesięcioletni Erich Bitter właściciel firmy, od którego pochodzi nazwa auta, znany kierowca rajdowy z lat 60. i 70. jest obecnie projektantem i konstruktorem aut. Najnowsze dzieło firmy Bitter, zaprezentowane na salonie samochodowym w Genewie, Bitter CD II jest już drugim modelem tego coupe. Poprzedni model bazował na Holdenie Monaro, nowy na zmodernizowanym i mocniejszym Pontiacu GTO. Auto posiada 5,7-litrowy silnik V8 o mocy 404 KM, z, do wyboru, automatyczną lub ręczną skrzynią biegów. Obecna wersja posiada napęd na tylne koła, a w maju dołączy do niej wersja z napędem na wszyskie koła.

Wnętrze obfituje w drewniane oraz posrebrzane dodatki. Cena auta szacowana jest na 108.000 euro. W przypadku podpisania porozumienia z inwestorem pierwszy model mógłby zjechać z taśmy montażowej w niemieckim Braunschweig w ciągu ośmiu miesięcy. Bitter CD II produkowany byłby przez cztery lata, a jego roczna produkcja wyniosłaby 120 do 150 egzemplarzy, które sprzedawane byłyby tylko w Europie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.