mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koncepcyjny Volkswagen Concept R

Koncepcyjny Volkswagen Concept R

Pierwsze szczegóły koncepcyjnego roadstera zaprezentował Volkswagen na tydzień przed otwarciem Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Koncepcyjny Volkswagen Concept R

Volkswagen przedstawił pierwsze szczegóły swojego nowego modelu, który oficjalnie ma być zaprezentowany na, zaczynających się w przyszłym tygodniu, targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Ten koncepcyjny roadster o nazwie Concept R może zagrozić pozycji Porsche Boxter, od którego będzie o połowę tańszy. Silnik Concept R to 265-konny (195 kW) V6. Pozwala on na osiągnięcie 100 km/h ze startu w 5,3 sekundy oraz maksymalnej prędkości 250 km/h, gdyby nie elektroniczne ograniczenia mogłaby ona osiągnąć nawet 270 km/h. Auto napędzane na tylnie koła wyposażone jest w nowoczesną sześciobiegową skrzynię biegów.

Konstrutorzy nowego Volkswagena stworzyli nowe podstawy rozwoju roadstera, pokazujących jak tego typu samochód może wyglądać w przyszłości. Dwa pierwsze rozmiary dwufotelowego Concept R (4,16x1,78x1,25) są identyczne jak w Golfie hatchback. ciekawostką jest logo Volkswagena, które bije niczym serce na przednim wyświetlaczu przy włączonym silniku. Nieruchome całkowicie zostały fotele, w zamian za to kierowca ma możliwość elektronicznego dostosowania do swoich rozmiarów panelu sterującego, zawierającego m.in.kierownicę i pedały.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.