1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Afera "Dieselgate" zatacza coraz szersze kręgi. Pod koniec zeszłego tygodnia amerykańska agencja ds. ochrony środowiska oskarżyła koncern FCA o wykorzystywanie podobnych rozwiązań jak Volkswagen. Sprawa może dotyczyć nawet 100 tys. samochodów sprzedawanych na terenie USA.

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Skandal z zaniżaniem emisji spalin dotyka kolejnej marki po Volkswagenie. Kilka dni temu media za wielką wodą poinformowały, że agencja EPA oskarża koncern Fiat Chrysler Automobiles o stosowanie podobnych rozwiązań jak Grupa Volkswagen. Celem było sztuczne zaniżanie emisji szkodliwych substancji podczas testów. Oskarżenie dotyczy samochodów sprzedawanych po 2014 roku, a konkretnie Jeepa Gran Cherokee oraz Dodge`a RAM 1500.

Włoskie ministerstwo transportu poinformowało, że samochody o których wspomina amerykańska agencja nie są dostępne ani homologowane we Włoszech. To oznacza, że nie są też dostępne w innych krajach Starego Kontynentu.  Amerykanie mają zastrzeżenia pod adresem sinika Diesla oraz zastosowanego tam oprogramowania.

Przedstawiciele FCA wydali oświadczenie, w którym wyrazili rozczarowanie podejrzeniami EPA w kwestii legalności oprogramowania sterującego pracą trzylitrowych jednostek wysokoprężnych. Menedżerowie amerykańsko-włoskiego koncernu potwierdzają chęć współpracy z EPA przy wyjaśnianiu wszelkich kwestii. Producent samochodów podkreśla, że jego zdaniem w wymienionych pojazdach nie są stosowane rozwiązania niezgodne z prawem.

Szef koncernu, Sergio Marchionne jest zdenerwowany sposobem komunikacji z EPA. Poinformował, że wielokrotnie wyrażał chęć współpracy z EPA w dużo bardziej efektywny sposób niż wymiana oskarżeń.
Konsekwencją oskarżeń wystosowanych przez EPA jest spadek cen akcji koncernu FCA. Wpływa na to ewentualna maksymalna kara jaka może zostać nałożona na koncern, wynosząca 4,6 mld dolarów.


Podobne wiadomości:

Produkcja samochodów i silników FCA w Polsce w 2020 roku

Produkcja samochodów i silników FCA Polsce...

Aktualności 2021-01-14

Mopar świętuje 80 urodziny

auto motor i sport 2017-01-06

Firma, która oferuje części zamienne oraz akcesoria do modeli z koncernu Fiat Chrysler Automobiles obchodzi w tym roku 80-te urodziny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 z nowym odcinkiem Piotrków-Kamieńsk
Autostrada A1 z nowym odcinkiem Piotrków-Kamieńsk
Duże zmiany na odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, gdzie pojawiła się organizacja ruchu w układzie 2+2.