mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koncern General Motors może przejąć kontrolę nad PSA

Koncern General Motors może przejąć kontrolę nad PSA

Koncern Peugeot-Citroen w najlepszej kondycji nie jest i o kłopotach finansowych francuskiego koncernu mówi się od dawna. W minionym tygodniu pojawiły się informacje, że przypływ gotówki może zapewnić General Motors.

Koncern General Motors może przejąć kontrolę nad PSA
Część udziałów w koncernie PSA należy do rodziny Peugeot, ale to właśnie oni w zeszłym roku zwrócili się o pomoc do General Motors. Amerykański gigant wykupił 7% udziałów. Teraz GM miałby zasilić PSA w gotówkę i przejąć nad nim kontrolę. Osoba, do której dotarł Reuter zdradza, że "rodzina Peugeot pogodziła już się z faktem możliwości utracenia kontroli nad PSA". Ważniejsza staje się przyszłość francuskich marek niż ambicje rodziny.

Jak można się domyśleć obie strony nie komentują najnowszych doniesień. Francuski Peugeot szukał również pomocy w Azji i zgłosił się do chińskiej marki Dongfeng Motor Corporation, ale przekazanie kontroli nie doszło do skutku. Z kolei prezes General Motors stwierdził, że jego koncern nie zabierze więcej inwestować w Peugeota.

Plotki dotyczące tego tematu mówią, że GM dzięki przejęciu kontroli nad Peugeotem mógłby przeszczepić technologię PSA z Peugeota 208 i Citroena C4 Picasso do samochodów Opla. Na bazie tych aut stworzyć nową zarazem tańszą w produkcji Corsę oraz Zafirę.

Oczywiście swój głos w tej sprawie zabrały związki zawodowe, którym taki stan rzeczy nie podoba się. Wiadomo, że po przejęciu pierwsze oszczędności związane będą z zamykaniem fabryk i miejsc pracy. To pierwszy sygnał dotyczący rozwiązania sytuacji Peugeota więc pozostaje czekać co przyniosą nadchodzące tygodnie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Citroen General Motors PSA GM

Podobne wiadomości:

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

Sebastien Loeb: mistrz kierownicy odchodzi na...

auto motor i sport 0000-00-00

Kogoś takiego w sportach motorowych nie było nigdy. Zdobył pod rząd 9 tytułów mistrza świata i wygrał wszystkie możliwe rajdy - poznajcie Sebastiena Loeba.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę
Stacja paliw z logo CPN znów będzie działać. Z okazji 20. rocznicy działalności w Polsce koncern PKN Orlen przygotował powrót stacji pod szyldem CPN oraz Petrochemii Płock.