mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konkurent dla Logana

Konkurent dla Logana

Krystalizują się plany dotyczące rozpoczęcia produkcji przez koncern Volkswagen niedrogiego, czterodrzwiowego sedana, który mógłby skutecznie rywalizować z Dacią Logan na tzw. rozwijających się rynkach.

3-K Project, tak wstępnie nazwany został planowany model niemieckiego koncernu, ponieważ szacowane koszty wytworzenia mają wynieść ok. 3 tys. euro. Pozwoliłoby to skutecznie rywalizować ceną z Dacią Logan, która w momencie tworzenia miała być samochodem za 5 tys. euro. W Polsce obecnie minimalna cena wynosi 27.900 zł.

Jeżeli plany Volkswagena będą realizowane zgodnie z zamierzeniami, to nowy model ma szansę pojawić się w 2008 roku. Pierwszym rynkiem, byłby rynek chiński. Kolejnymi potencjalnymi rynkami są Brazylia, Indie, Malezja i Meksyk. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy auto to pojawi się w Europie.

Według różnych szacunków na rynkach rozwijających się (Chiny, Indie, Ameryka Łacińska) dużą popularnością cieszą się właśnie przestronne sedany z czterema drzwiami. Inaczej niż w Europie, gdzie większą popularnością cieszą się jednak mniejsze auta typu hatchback.

Nowe auto ma być nieco większe od Logana, ma również posiadać większy bagażnik.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda Scala - nowy król kompaktów
Skoda zaprezentowała oficjalnie swój najnowszy model Scala. Należący do klasy kompaktów model mocno zamiesza na rynku.