mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konkurs Forda

Konkurs Forda

Rozpoczęcie polskiej edycji konkursu

Już od kilku lat także w Polsce przyznawane są Nagrody Ford Motor Company w Dziedzinie Ochrony Środowiska i Dziedzictwa Kulturowego. W ciągu tych lat wsparcie finansowe Forda uzyskało wiele cennych inicjatyw, zmierzających do ochrony środowiska naturalnego, zasobów naturalnych i zachowania dziedzictwa kulturowego, a także przedsięwzięć, w które aktywnie zaangażowane są dzieci i młodzież. Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba zgłaszanych corocznie projektów.

Do udziału w konkursie Nagrody Ford Motor Company w Dziedzinie Ochrony Środowiska i Dziedzictwa Kulturowego zapraszane są osoby prywatne, organizacje samorządowe, fundacje oraz społeczności lokalne. Podstawowe kryteria wyłonienia zwycięzcy to użyteczność, praktyczne możliwości realizacji, oryginalność pomysłu, wymagania finansowe. Zgłaszane projekty muszą znajdować się w trakcie realizacji. Finał tegorocznej polskiej edycji konkursu odbędzie się w styczniu 2003 r.

"Organizując konkurs chcemy wyrazić nasze uznanie dla inicjatorów działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego - wspieramy i nagradzamy wyróżniające się inicjatywy osób prywatnych, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych. Kilkakrotnie polscy zwycięzcy konkursu zdobywali laury w finale europejskim programu", powiedział Adam Kołodziejczyk, Prezes i Dyrektor Generalny Ford Distribution Sp. z o.o. "Wierzymy, że także w tym roku nasz program spotka się z szerokim zainteresowaniem - a nagrody trafią do realizatorów najciekawszych projektów wybranych przez Jury konkursu".

Wśród polskich projektów, które zostały uhonorowane nagrodami także w finałach europejskich konkursu znalazły się między innymi: program "Czysta Wisła i Rzeki Przymorza" (w 1997 r. główna nagroda, Europejskie Grand Prix), realizowany przez Fundację Wzajemnej Pomocy "BARKA" projekt "Dla ludzi i środowiska" (druga nagroda w 1998 r.) oraz program "Ochrona bociana białego i terenów podmokłych w Polsce" Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody "pro natura" (główna nagroda w finale europejskim w 2000 r.).

Termin wpływania wypełnionych formularzy do MediaRel upływa 15 listopada 2002 r.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.