mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konkurs West Race Day rozstrzygnięty

Konkurs West Race Day rozstrzygnięty

To była przygoda mojego życia, o której zawsze marzyłem. W Brnie spotkałem się z całym zespołem West McLaren Mercedes, siedziałem w bolidzie Formuły 1, jeździłem samochodami, których nigdy nie miałbym szansy poprowadzić i spotkałem wspaniałych ludzi. Nigdy tego nie zapomnę - powiedział Dawid Fabiś.

Konkurs West Race Day rozstrzygnięty

Finał konkursu trwał dwa dni, 5 i 6 września. Po pierwszej sesji kwalifikacyjnej, która odbyła się w piątek, Dawid był drugi. Zadaniem zawodników, którzy mieli do dyspozycji samochody AMG mogące rozwijać prędkość do 250 km/godz., było przejechanie trzech okrążeń z jak najmniejszą różnicą czasów. Dla utrudnienia kandydaci musieli się zmieścić w widełkach czasowych pomiędzy 2’50’’ a 3’05’’. Nie spodziewałem się aż tak dobrego rezultatu. Miałem wrażenie, że konkurencja ta poszła mi gorzej – mówił Dawid.
W porównaniu z rokiem ubiegłym, poziom zawodników jest bardzo wyrównany i bardzo wysoki. Wygrać będzie trudno a zwycięzcą zostanie ten, kto popełni jak najmniej błędów i poradzi sobie ze stresem – mówił Dermot Walsh, reprezentant McLarena.
W sobotę kandydaci przesiedli się do samochodów Formuły Junior, które do 100 kilometrów rozpędzają się w niecałe 4 sekundy. To jest coś niesamowitego – mówił Dawid – takim samochodem jeździłem po raz pierwszy w życiu. Fantastyczne. Po sesji kwalifikacyjnej do ścisłego finału zakwalifikował się reprezentant Niemiec i Rosji. Decydującą walkę stoczyli ze sobą w samochodzie typu PRC. Lepszy okazał się Rosjanin Andriej Czujkin, który został drugim w historii rosyjskim kierowcą F1. Ten 25 – letni dyrektor kawiarni internetowej z Moskwy zasiadł za kierownicą samochodu MP4-16 i wykonał 5 okrążeń na torze. Bardzo mi się to podobało. Pierwsze okrążenie przejechałem stosunkowo wolno ponieważ chciałem zapoznać się z tym wyjątkowym samochodem, poczuć go. Później nabrałem większej pewności. Moc, przyspieszenie i prędkość były fantastyczne. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy – mówił Rosjanin odbierając puchar i gratulacje od kierowców zespołu West McLaren Mercedes – Kimiego Raikkonena, Davida Coultharda i Pedro de la Rosy. Zwycięzcy gratulował również Dawid Fabiś. Mam nadzieję, że to nie koniec a dopiero początek mojej przygody z Formułą 1 – powiedział na lotnisku w Warszawie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GR Supra - premiera
Toyota GR Supra - premiera
Toyota GR Supra zadebiutowała na salonie samochodowym w Detroit.