mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konsorcjum produkcji modułów pasów przednich

Konsorcjum produkcji modułów pasów przednich

Hella, Behr i Plastic Omnium tworzą spółkę HBPO Joint Venture z myślą o tworzeniu samochodowych modułów pasów przednich.

Konsorcjum produkcji modułów pasów przednich

13. stycznia 2004 motoryzacyjni dostawcy Hella i Behr, Niemcy oraz Plastic Omnium z Francji powiadomili  o zamiarze stworzenia spółki HBPO o równych udziałach, która zajmować się będzie projektowaniem, konstruowaniem i produkcją samochodowych modułów przedniego pasa dla celów synchronicznych dostaw do producentów aut. Za zgodą władz ds. ochrony konkurencji nowa spółka rozpocznie działalność na początku roku 2004. Nowe przedsiębiorstwo będzie mieć centralę w Lippstadt w Niemczech, będzie mieć też własną fabrykę w międzynarodowym centrum badawczo-rozwojowym ∑ - Sigmatech należącym do Plastic Omnium w Lyonie we Francji.

Moduły przedniego pasa to w pełni wyposażone podzespoły, które montuje się bezpośrednio w samochodach. Obejmują one strukturalny szkielet ramowy, do którego można mocować reflektory główne i dodatkowe, układ chłodzenia silnika i systemy pochłaniania energii, układy dolotowe, urządzenia elektroniczne, zamki maski, różne pojemniki, zderzaki i inne elementy.

Hella i Behr przeniosą swą spółkę joint-venture Hella-Behr Fahrzeugsysteme GmbH do nowego przedsiębiorstwa HBPO, które będzie mieć obroty o wartości ok. 350 mln euro w roku 2004 i 550 pracowników w ośmiu fabrykach w Niemczech, Czechach, Słowacji, Hiszpanii, Meksyku i Korei Południowej. Aktualna roczna produkcja wynosząca 1,25 mln modułów przednich pasów zostanie zwiększona do ponad dwóch mln w ciągu dwóch lat.

HBPO jest jedynym na świecie przedsiębiorstwem zajmującym się wyłącznie modułami przedniego pasa i będzie korzystać z doświadczenia wszystkich trzech partnerów oraz ich silnej pozycji rynkowej. Każdy z nich jest liderem w swoim zakresie: Hella w dziedzinie oświetlenia i elektroniki, Behr w klimatyzacji i chłodzeniu silnika, a Plastic Omnium Auto Exterior w zakresie elementów karoseryjnych, modułów, pochłaniania energii uderzenia i systemów ochrony pieszych. To unikatowe zestawienie kompetencyjne umożliwi nowej firmie sprostanie przyszłym wyzwaniom, jak integrowanie skomplikowanych systemów wspomagania kierowcy czy realizowanie innowacyjnych rozwiązań technicznych dla podniesienia zabezpieczenia pieszych w ramach przedniego pasa. HBPO zajmuje się też designem i konstruowaniem, zarządzaniem dostawami i jakością, montażem i logistyką skomplikowanych modułów przedniego pasa dla potrzeb klientów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.