mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koreańczycy na minusie

Koreańczycy na minusie

Choć wydawać by się mogło, że koreańskie koncerny na rynkach zagranicznych i własnym radzą sobie coraz lepiej to wyniki sprzedaży z ubiegłego miesiąca pokazują zupełnie inny obraz. We wrześniu br. pięć południowokoreańskich marek sprzedało łącznie 389 919 aut, o 16% mniej niż rok wcześniej.

Koreańczycy  na minusie
Na rodzimym rynku sprzedaż nowych aut we wrześniu spadła o ponad 1/5 (dokładnie 20,5%) w stosunku do analogicznego miesiąca roku 2006 i wyniosła 92 957 sztuk. Na zagranicznych rynkach zbytu również nie udało się utrzymać trendu wzrostowego – sprzedaż spadła o 14,5% do poziomu 296 962 sztuk. Z południowokoreańskiej piątki jedynie Kia i Renault Samsung były w stanie w eksporcie znaleźć się nieco powyżej kreski.

Największe problemy Koreańczycy mają na rynku północnoamerykańskim. W samych Stanach Zjednoczonych Hyundai, który stracił najwięcej ze wszystkich producentów, zaliczył spadek popytu na nowe auta od początku roku o 0,2%, co w skali wielkości rynku motoryzacyjnego w USA może być dla azjatyckiej marki istotnym sygnałem. Hyundai jak dotąd za wielką wodą sprzedał 455 520 aut.

Również na pozostałych rynkach tej marce nie wiedzie się najlepiej. Wyniki sprzedaży zza granicy we wrześniu pokazują spadek łączny o 23,5% - do 188 629 samochodów. Liczba zarejestrowanych nowych aut z logiem litery „H” na masce w Korei zmniejszyła się z kolei o 13,4%.

Dobrą passę we dziewiątym miesiącu bieżącego roku stracił też koncern GM Daewoo. Napędzana amerykańskim kapitałem i technologią firma po permanentnym wzroście, we wrześniu zanotowała spadek sprzedaży o 10,5%. Kia, która mimo wszystko zaczyna powoli brylować za granicą, u siebie w kraju sprzedaje się o blisko 1% słabiej niż rok temu. W Renault Samsung ten współczynnik wynosi -17,6%, zaś u marki Ssangyong aż -31,5%.

Podobne wiadomości:

Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake

Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake

Premiery 2018-09-14

Kia ProCeed to model, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Choć różni się nieco od efektownego konceptu z Frankfurtu, pokazanego rok temu, efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania. Auto jest po prostu piękne.

Hyundai Kona w wersji Iron Man

Hyundai Kona w wersji Iron Man

Premiery 2018-07-24

Komentuj:

~ewa 2007-10-13

Straszna KIŁA

~Maćko 2007-10-13

Robią auta kiepskie, brzydkie, toporne i przede wszystkim ZBYT DROGIE ! Ceny mają chore w porównaniu np. do japońskich.

~tevo 2007-10-07

kia i hjundai nie są takie złe wcale, tylko są za drogie, ceny mocno przesadzone! Z koreańskich najlepszą oferte ma jednak chevrolet.

~Olgierd 2007-10-07

Miałem okazje przejechać się na jeździe testowej hyundaiem i30 - daleko w tyle za Japonią, a za Europą dzielą go lata świetlne

~franc 2007-10-07

jesteście zapyziałymi tępymi Polakami , jeżeli takie gnioty piszecie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.