mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kormoran dla Hołowczyca

Kormoran dla Hołowczyca

Zwycięstwo Krzysztofa Hołowczyca w kolejnej eliminacji RSMP.

Krzysztof Hołowczyc nie dał rywalom żadnych szans podczas Rajdu Kormoran kolejnej eliminacji RSMP. Na dobrze znanych olsztyńskich szutrach, Hołek był poza zasięgiem rywali. A więc był to udany rewanż za ubiegłoroczną porażkę z Januszem Kuligiem. Dla tysięcy kibiców największą gratką okazał się prolog rozegrany w czwartek na stadionie OSiR. Wszyscy starali się jak najlepiej zaprezentować przed olsztyńską publicznością. Wspaniałe poślizgi Hołowczyca i bączki Kuzaja, to było to na co wszyscy czekali... i zapowiadało to zacięta walkę na trasie rajdu. Pierwszy dzień rajdu przebiegał pod dyktando Hołowczyca, który wygrał sześć z ośmiu odcinków specjalnych. Wyraźnie zaspał na starcie rajdu Kuzaj, a Kulig starał się nawiązywać walkę z Hołowczycem. O czwarte miejsce zaciętą walkę prowadził Kuchar ze Sztuką (niestety kolejnego dnia Seat Łukasza Sztuki zapalił się i musiał się wycofać z dalszej rywalizacji). W grupie N walczyli Dytko, Bębenek i Turski, chociaż tym razem ten ostatni był najszybszy. Słabo natomiast wypadł powracający na trasy rajdowe Paweł Przybylski jadący samochodem Hyundai Accent WRC. Ostatnie cztery odcinki specjalne rozegrane w sobotę spokojnie kontrolował Hołowczyc nie dając się wyprzedzić rywalom w klasyfikacji generalnej rajdu.

Po Kormoranie w klasyfikacji generalnej dalej jest wszystko możliwe w układzie „wielkiej trójki”. Następna eliminacja RSMP dopiero we wrześniu – Rajd Wisły.

1. Hołowczyc Peugeot 206 WRC 1:39:10.8

2. Kulig Ford Focus WRC +00:30.4

3. Kuzaj Toyota Corolla WRC +00:51.4

4. Kuchar Toyota Corolla WRC +03:29.2

5. Turski Mitsubishi Lancer Evo VI +06:34.2

6. Dytko Mitsubishi Lancer Evo VI +07:02.8

7. Bębenek Mitsubishi Lancer Evo VI +08:00.7

8. Przybylski Hyundai Accent WRC +08:05.2

9. Frycz Mitsubishi Lancer Evo V +08:59.9

10. Uliarczyk Mitsubishi Lancer Evo VI +11:02.0

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.