Kradli... maluchy

Kiedyś stanowiły większość na naszych drogach, dziś są z rzadka widziane, wywołując na twarzy mimowolny uśmiech. Fiat 126 p, bo to o nim mowa, stał się też obiektem polowań szajki złodziei z Głogowa.

Kradli... maluchy
Policjanci z Głogowa zatrzymali czterech 17-latków podejrzanych o udział w procederze włamań i kradzieży samochodów. Ich łupem padały jednak tylko Fiaty 126 p. Dwóch z nich usłyszało zarzuty kradzieży czterech maluchów i usiłowania kradzieży jeszcze jednego Fiata 126, do którego włamali się dwa razy. Z pozostałej dwójki jeden usłyszał zarzut paserstwa, a drugi umyślnego niszczenia samochodu.

Na początku grudnia 2014 r. głogowscy policjanci otrzymali pierwsze zawiadomienie o kradzieży Fiata 126 p. Kolejne trzy zawiadomienia miały miejsce w grudniu i dotyczyły kradzieży jeszcze dwóch pojazdów i usiłowania kradzieży jeszcze jednego. Wiekowe pojazdy były okradane, a niektóre skradzione, po zabraniu części, były porzucane. Ostatnia kradzież miała miejsce w nocy z 5 na 6 stycznia 2015 r. Tym samochodem sprawcy jeździli do zatarcia silnika i porzucili go pod Głogowem. Pojazd został przez nich uszkodzony i zdewastowany.Sposób działania sprawców był prymitywny. Jak ustalili policjanci wydziału kryminalnego, podejrzani wyłamywali zamki i uszkadzali stacyjki pojazdów. Już po zatrzymaniu całej czwórki okazało się, że są uczniami jednej szkoły. Dwóch z nich wpadło na pomysł, aby kraść stare "małe fiaty", a następnie dokonywać ich demontażu. Części z pojazdów miały trafiać do kolegów. Tak było z fotelami z jednego ze skradzionych pojazdów. Ich nabywca, został również zatrzymany w tej sprawie.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za paserstwo i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne wiadomości:

Samoloty namierzaja skradzione samochody

Samoloty namierzaja skradzione samochody

Aktualności 2019-12-04

Kradzież aut w Polsce

auto motor i sport 2015-02-02

– Wychodzę na parking przed supermarketem i zaczynam szukać kluczyków w kieszeni – opowiada Chris M. – Ale kieszeń jest pusta, sprawdzam w drugiej, też pusto. Podbiegam do miejsca, gdzie zostawiłem samochód. Pusto...

Komentuj:

miroslawmirek 2015-01-24

A może to jakaś zorganizowana grupa przestępcza 13 latków:)

~bernard 2015-01-14

gnojki pewno chchaiły się pobawić, a tu od razu nazywać ich szajką złodziei

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe, szybsze i łatwiejsze do zainstalowania ładowarki samochodowe
Nowe, szybsze i łatwiejsze do zainstalowania ładowarki samochodowe
Powstanie gęstej sieci publicznych ładowarek do aut elektrycznych będzie możliwe znacznie szybciej, niż się dotąd wydawało.