mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Król szybkości zdetronizowany!

Król szybkości zdetronizowany!

Od 1993 roku McLaren F1, jeden z niewielu aut stricte wyścigowych dopuszczonych do ruchu, dzierżył tytuł najszybszego samochodu na świecie. Teraz musiał się jednak poddać szwedzkiej konkurencji.

Król szybkości zdetronizowany!

Koenigsegg CCR, rozwinięcie modelu CC jest teraz oficjalnym królem prędkości. Podczas testów na włoskim torze Nardo, szwedzki bolid drogowy osiągnął szybkość prawie 389 km/h !!! Tym samym pobił on swojego dotychczasowego, głównego rywala. 12 lat temu na niemieckim torze VW Ehra w Wolfsburgu, McLaren osiągnął prawie 387 km/h.

Jak widać potrzeba było aż 12 lat by postęp technologiczny pozwolił poruszać się o 1,5 km/h szybciej... Model CCR miał swoją premierą na targach w Genewie i przeszedł niewielkie zmiany w wyglądzie w porównaniu do poprzedniego CC8S. Główne zmiany zaszły jedynie w jednostce napędowej. Obecnie to supersportowe auto może pochwalić się 806 KM osiąganymi przy 6.900 obr/min. Stanowi to wzrost mocy o 151 KM.

Jeszcze bardziej okazale wygląda maksymalny moment obrotowy nowego ośmiocylindrowego silnika w wysokości 920 Nm. Wcześniejsze, oficjalne zapowiedzi podawały, że CCR może osiągnąć 395 km/h, a do 100 km/h przyspieszyć w 3,2 sekundy. Teraz jednak producent będzie musiał zaktualizować swoje dane w katalogach.

Komentuj:

~martini 2008-05-08

Testowali i to nawet 2 razy, ale nie na woim torze ;P

~marcin 2008-03-19

Blackbird, chłopaku przecież w top gear nie testowali veyrona!!! VW nie pozwolił przetestowac koenigseegga ccx na swoim torze bo się bali że pobije bugatti.... CCX rządzi chłopaki gdzie wy oczy macie? Tył CCX'a podobny do zondy?- w d***e

~Blackbird 2007-08-01

ludzie, nawet mi tu nie mówcie że barabus TKR to najszybszy wóz na świecie bo to nie prawda. producent podał kilka zdjęć, przypuszczalną prędkośc maksymalną i słuch o nim zaginął...ta zabawka z wyglądu to nieudolnie skopiowany przód od seleena S7 ze światłami elise i tył zondy tylko że brzydszy...bugatti veyron ma udokumentowaną prędkość, choćby w programie Top Gear rozpędzono go do 407 km/h. SSC Ultimate aero także ma przypuszczalna prędkość maksymalną mierzoną w tunelu...na torze nie wiadomo czy by 400 pojechał...

~Ja 2007-06-21

"Najszybszy jest SSC Ultimate Aero: 440,00 km/h!!!" Tylko, ze test był przeprowadzony w tunelu aerodynamicznym, a nie na torze. Robiąc testy na torze SSC nie przekroczył nawet 350km/h a na koniec uległ awarii..

~Hubi 2007-05-26

Najszybszy jest SSC Ultimate Aero: 440,00 km/h!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.