mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kto wystartuje w rajdzie Wisły?

Kto wystartuje w rajdzie Wisły?

Lista zgłoszeń została zamknięta.

Automobilklub Śląski, organizator 49. Rajdu Wisły opublikował już listę zgłoszeń. Nie ma na niej żadnych zaskakujących pozycji, warto jednak zwrócić uwagę na kilka faktów.
Krzysztof Hołowczyc będzie na Wiśle pilotowany ponownie przez młodego Łukasza Kurzeję. Nowy pilot debiutował na prawym fotelu w peugeocie 206 "Hołka" na wygranym przez załogę Sobieskich Rajdzie Kormoran. Wcześniej Kurzeja startował w zaledwie kilku imprezach z Wojciechem Musiałem peugeotem 106. Mimo to bardzo dobrze się spisał jako partner Hołowczyca i najprawdopodobniej będzie go pilotował jeszcze w Rajdach Karkonoskim i Warszawskim.

Oprócz Hołka, samochodami WRC pojadą te same załogi, które startowały w dotychczasowych rundach RSMP: Leszek Kuzaj z Andrzejem Górskim (toyota corolla WRC), Janusz Kulig z Maciejem Baranem (ford focus WRC), Tomasz Kuchar z Maciejem Szczepaniakiem (toyota corolla WRC) oraz Łukasz Sztuka ze Zbigniewem Cieślarem (seat cordoba WRC). W samochodzie klasy A-8 zasiądą także Jan Kościuszko z Januszem Bronikowskim (mitsubishi lancer evo IV).

Po absencji na Kormoranie w Rajdzie Wisły wystartuje Tomasz Czopik z Łukaszem Wrońskim. Pojadą oni mitsubishi lancerem evo VI w grupie N. Obok krakowskiej załogi w "ence" pojadą także m.in. wiodący w klasyfikacji Sebastian Frycz z Maciejem Wodniakiem, kuzyni Paweł i Tomasz Dytkowie, bracia Michał i Grzegorz Bębenkowie, Marcin Turski z Darkiem Burkatem.

Nie jest pewny start Damiana Jurczaka (pilot Ryszard Ciupka), nie wiadomo, czy włoska firma przygotowująca jego fiata punto kit-car zdoła dostarczyć auto na Rajd Wisły. Na liście zgłoszeń widnieje nazwisko Damiana Gielaty, nieobecnego w ostatnich rundach RSMP. Pojedzie on wraz z Maciejem Baranem skodą felicią kit-car (klasa A-6).

Jedyną zagraniczną załogą biorącą udział w Rajdzie Wisły będą Martin Mundry i Radovan Rusinko (ford escort cosworth w klasie N-4) przybyli zza naszej południowej granicy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.