mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kto zostanie kierowcą Formuły 1?

Kto zostanie kierowcą Formuły 1?

Dwadzieścia osób z całej Polski zakwalifikowało się do pierwszego etapu międzynarodowego konkursu West Race Day

Dwadzieścia osób z całej Polski zakwalifikowało się do pierwszego etapu międzynarodowego konkursu West Race Day, w którym główną nagrodą jest przejazd za kierownicą samochodu Formuły 1 i spotkanie z kierowcami zespołu West McLaren Mercedes.

Eliminacje do konkursu West Race Day odbędą się 18 lipca w Warszawie. Rozpoczną się one o godzinie 10.00 rano i potrwają około 7 godzin. W pierwszej kolejności uczestnicy wezmą udział w teście wiedzy na temat Formuły i w krótkiej rozmowie w języku angielskim, której celem jest sprawdzenie znajomości języka. W trakcie eliminacji zostanie również przeprowadzone badanie lekarskie. Następnie uczestnicy pojadą na tor kartingowy,

na którym odbędą się jazdy gokartami na czas. Podczas uroczystego obiadu zostaną ogłoszone nazwiska osób wybranych do drugiego etapu konkursu - półfinału w Wiedniu. Do Austrii pojedzie kilkunastu szczęśliwców.

Półfinał konkursu odbędzie się na torze Teesdorf pod Wiedniem. Uczestnicy półfinału zostaną przeszkoleni przez kierowców testowych McLarena a następnie każdy z kandydatów weźmie udział w konkurencjach sprawdzających umiejętności prowadzenia samochodu. W Wiedniu zostanie wybrany jeden finalista, który będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym finale w Brnie.

Finał konkursu West Race Day zostanie rozegrany na początku września. Reprezentant Polski zmierzy się z silną konkurencją przedstawicieli z różnych krajów. Wszyscy spędzą trzy dni na intensywnych treningach prowadzonych pod okiem jednych z najlepszych kierowców Formuły 1 - Davida Coultharda, Kimiego Raikkonena i Alexa Wurza. Finał będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich, w którym zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności za kierownicą samochodów Mercedes Benz, wyłoni piątkę finalistów. Drugi, to spektakularna walka o główną nagrodę w wyścigu samochodami Formuły 3000. Zwycięzca odbierze puchar z rąk jednego z kierowców zespołu West McLaren Mercedes i zasiądzie za kierownicą samochodu, który rozwija na torze prędkość do 358 km/godz. i przyspiesza do 200 km/godz. w przeciągu 5 sekund.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla w wersji sedan dołącza do pokazanych niedawno hatchbacka i kombi Touring Sports. Po raz pierwszy sedan będzie dostępny jako hybryda.