mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kto zostanie kierowcą Formuły 1?

Kto zostanie kierowcą Formuły 1?

Już w ten weekend poznamy nazwisko reprezentanta Polski w międzynarodowym finale konkursu West Race Day.

Już w ten weekend poznamy nazwisko reprezentanta Polski w międzynarodowym finale konkursu West Race Day, w którym główną nagrodą jest przejazd za kierownicą bolidu Formuły 1 zespołu West McLaren Mercedes.

Półfinał konkursu odbędzie się już w najbliższą sobotę, 2 sierpnia w Wiedniu. O zakwalifikowanie się do finału walczyć będzie piętnaście osób.

"Już nie możemy się doczekać wyjazdu. Napięcie rośnie. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani. Oczywiście każdy myśli o zwycięstwie. Przejazd bolidem Formuły 1 to marzenie milionów fanów tego sportu na całym świecie, a my jesteśmy już tak blisko tej nagrody!" - mówią półfinaliści.

Kandydaci na kierowcę Formuły 1 spędzą cały dzień na torze treningowym Teesdorf, gdzie wezmą udział w konkurencjach sprawdzających umiejętności kierowania samochodami osobowymi. Piętnastka półfinalistów zmierzy się ze sobą

w czterech konkurencjach: slalom na czas, jazda po torze z położeniem nacisku na stabilność jazdy, jazda samochodem na śliskiej powierzchni oraz troleje. Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone wieczorem tego samego dnia.

Zwycięzca wiedeńskich zawodów pojedzie już 5 września na międzynarodowy finał konkursu West Race Day do Brna. Tam w wyścigu samochodami Formuły 3000 będzie walczył o główną nagrodę - przejazd za kierownica bolidu zespołu West McLaren Mercedes i spotkanie z kierowcami teamu - Davidem Coulthardem, Kimim Raikkonenem i Alexem Wurzem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.