mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica i pierwszy sprawdzian na szutrze

Kubica i pierwszy sprawdzian na szutrze

W weekend Robert Kubica wziął udział w imprezie, bedącej przetarciem przed Rajdem Portugalii. Krakowianin wraz z pilotem Maciejem Baranem wystartowali w Fafe Rally Sprint. To pierwsza próba Polaka na szutrowej nawierzchni.

Kubica i pierwszy sprawdzian na szutrze
Fafe Rally Sprint to impreza bardzo mała, ale zawsze przyciągająca światową czołówkę rajdów samochodowych. Impreza odbywa się na południu Portugalii w okolicach miejscowości Faro. Fafe Rally Sprint to jeden odcinek o długości 6.34 km, który jest przejeżdżany trzykrotnie.

Podczas swojej pierwszej próby Kubica wykręcił czas 4.06,1 i uplasował się na 8. miejscu. Kolejne podejście sprawiło, że Polak został sklasyfikowany o oczko wyżej. Robert przyspieszał i to zaowocowało ukończeniem Fafe Rally Sprint na 5. pozycji, tracąc do pierwszego Daniego Sordo (3m 39.3 sek.) 17.9 sekundy. Poza zasięgiem załogi Kubica/Baran były auta klasy WRC (Kubica startuje słabszym DS3 RRC).

Można powiedzieć, że impreza zlokalizowana w okolicach miasta Faro była przetarciem przed poważniejszym wyzwaniem na szutrowej nawierzchni, przed którym stanie Kubica w nadchodzący weekend. Już 11 kwietnia rozpocznie się czwarta eliminacja WRC, czyli Rajd Portugalii. Tam Polak będzie po raz pierwszy miał okazję na poważnie sprawdzić się na luźnej nawierzchni.

Kubica szybko się uczy i dostosowuje do nowych warunków, więc nie powinien mieć problemów z jazdą w Portugalii, ale musi wiedzieć, w których miejscach i na jakich odcinkach ma zwolnić. Do Portugalii jedzie zbierać kolejne cenne kilometry doświadczenia, ale konkurencja bacznie się przygląda i nie czuje się pewnie rywalizując z Kubicą na rajdowych trasach.

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Kościuszko przesiada się do Fiesty

auto motor i sport 0000-00-00

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak mają dość problemów technicznych ze swoim Mini. Lotos Rally Team zdecydował się na przesiadkę do Forda Fiesty WRC. Zespół właśnie podał nowy kalendarz startów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota prezentuje model Proace w kolejnej wersji. Tym razem jest to praktyczna izoterma.