mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Na oesach w Argentynie zabrakło Roberta Kubicy, który skupiał się na reorganizacji zespołu RK World Rally Team. W Portugalii Robert Kubica zasiądzie za kierownicą nowej Fiesty WRC przygotowanej m.in. przez M-Sport.

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii
"Opuściliśmy Rajd Argentyny, aby skupić się na reorganizacji naszego zespołu, ale zgodnie z daną kibicom obietnicą wracamy razem z Maćkiem na trasy WRC, a w Rajdzie Portugalii wystartujemy zupełnie nowym samochodem. Niestety, z uwagi na reorganizację nie mieliśmy czasu, aby przeprowadzić testy nowego auta. W najbliższy weekend czeka nas więc sporo pracy. Będziemy bowiem nie tylko uczyć się nowego samochodu, ale także odcinków specjalnych.Rajd Portugalii wraca na północ kraju. To nowe wyzwanie, bo znam jedynie niedzielny odcinek Fafe. To świetna, ale też trudna próba z fantastyczną atmosferą tworzoną przez ogromną ilość kibiców. W Portugalii RK World Rally Team będzie współpracować z brytyjskim M-Sportem, który przygotował nowe Fiesty. Cały czas pracujemy jednak nad rozwojem naszej ekipy. Dobrze wykorzystaliśmy ostatnie tygodnie i idziemy w odpowiednim kierunku. Dziękuję wszystkim kibicom za ogromne wsparcie, jakie otrzymaliśmy w ostatnim czasie" - powiedział Robert Kubica.

W Rajdzie Portugalii pojawi się pięć całkowicie nowych Fordów Fiesta RS WRC. Za kierownicą jednej z nich zasiądzie Robert Kubica. Auto będzie przygotowywanie przez RK WRT wspólnie z brytyjskim M-Sportem. Po ponad dekadzie Rajd Portugalii wraca na trasy w okolicach Porto, na słynne na cały świat oesy na północy kraju. Jednym z legendarnych jest próba Fafe. Dwa lata temu Robert Kubica pojawił się na tej trasie podczas imprezy Fafe Rally Sprint.

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.