mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuchar nie dojechał

Kuchar nie dojechał

W zakończonym wczoraj wieczorem Rajdzie Meksyku triumfował estoński kierowca Markko Martin na Fordzie Focusie. Niestety rajdu nie ukończyła jedyna polska załoga Tomasz Kuchar - Maciej Wodniak.

Kuchar nie dojechał

Rajd Meksyku okazał się bardzo wymagający dla większości kierowców w tym i dla Tomasza Kuchara jadącego na Mitsubishi Lancerze Evo VI. Na 9 odcinku specjalnym (w sobotę) polska załoga zbyt szybko wjechała w jedną z dziur i uszkodziła chłodnicę, z której natychmiast wyciekł płyn i skoczyła temperatura silnika. Uszkodzenie okazało się zbyt poważne i Polacy musieli zrezygnować. Wielka szkoda, bo po 7 OS-ie nasza załoga zajmowała niezłą 20. lokatę w klasyfikacji generalnej.

Problemy na górzystych odcinkach nie omijały najlepszych. Prowadzący po pierwszym dniu Francuz Sebastian Loeb (Citroen Xsara WRC), prowadzący w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, na 6. OSie miał awarię silnika i także wycofał się z rajdu. Późniejszy zwycięzca Estończyk Martin miał w sobotę kłopoty z wyciekiem oleju. Carlos Sainz (ostatecznie trzeci) miał wypadek, jego samochód przewrócił się na lewy bok, jednak zdołał ze swoim pilotem postawić auto i kontynuować jazdę. Marcus Gronholm i Hari Rovanpera przeżywali trudności na siódmym odcinku specjalnym.

Jednak o prawdziwym pechu może mówić obrońca mistrzowskiego tytułu Petter Solberg (Subaru Impreza). Tuż przed końcem pierwszego dnia auto odmówiło mu posłuszeństwa i Norweg skorzystał z pomocy postronnych osób. Za ten czyn dostał 5 minut karnych i wypadł z pierwszej dziesiątki. Jednak bardzo dobra późniejsza jazda (w sumie wygrał 9 OS-ów, w tym wszystkie 6 sobotnich) pozwoliła mu na awans na czwartą pozycję. Do zwycięzcy stracił 3,14 minuty...

Klasyfikacja końcowa Rajdu Meksyku
1. M.Martin (Ford Focus) 4.06.46,2
2. F.Duval (Ford Focus) +42,5
3. C.Sainz (Citroen Xsara) +1.20,9
4. P.Solber (Subaru Impreza) +3.14,7
5. M.Hirvonen (Subaru Impreza) +3.36,2
6. M.Gronholm (Peugeot 307) +3.58,4
7. J.Valimaki (Hyundai Accent) +11.16.9
8. G.Panizzi (Mitsubishi Lancer) +11.30,6

Czołówka klasyfikacji MŚ kierowców
1. S.Loeb Francja 20 pkt
   M.Martin Estonia 20
3. M.Gronholm Finlandia 16
4. F.Duval Belgia 14
5. P.Solberg Norwegia 13
6. C.Sainz Hiszpania 10

Klasyfikacja producentów
1. Ford 40 pkt
2. Citroen 30
3. Peugeot 21
4. Subaru 19
5. Mitsubishi 5

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.