mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuchar w fabryce

Kuchar w fabryce

Nowy etap kariery

Jak poinformował rzecznik prasowy Polsat Dialog Rally Team, Adam Stefanicki, Tomasz Kucahr ma w tym sezonie rajdowym zasiąść za sterami Hyundaia Accenta WRC. Tomek ma zastępować samego Juhe Kankunnena, czterokrotnego mistrza świata, w eliminacjach rozgrywanych na nawierzchniach asfaltowych.

Sezon 2001 był dla Kuchara całkiem udany, biorąc pod uwagę, iż był to jego pierwszy cały cykl Mistrzostw Polski, przejechany autem klasy WRC. Tomek stawał dwa razy na drugim stopniu podium, a Rajd Karkonoski wygrał ze sporą przewagą nad rywalami.

Maił już także do czynienia z Hyundaiem WRC podczas zeszłorocznego Dolnośląskiego Rajdu Zimowego. Niestety debiutu tego auta nie można zaliczyć do udanych ze wzgłędu na awarie – Accent WRC pokonał zaledwie trzy odcinki specjalne.

Przygoda Tomka z zespołem fabrycznym ma się zacząć od Rajdu Korsyki, gdyż na Monte Carlo firma Motor Sport Development LTD. Nie zdąży przygotować dla niego samochodu.

Jeśli starty załogi Kuchar/Szczepaniak dojdą do skutku, a wszystko na to wskazuje, będą oni pierwszymi Polakami, którzy jeżdzili w fabrycznym zespole rajdowym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.