mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kuzyni Dytko przed Karkonoskim

Kuzyni Dytko przed Karkonoskim

Szanse na dobry wynik

Tylko 59 załóg wystartuje w tegorocznym 22. Rajdzie Karkonoskim – ósmej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wśród zawodników walczących o punkty w klasyfikacji samochodów seryjnych nie zabraknie duetu z Nysy – Pawła i Tomka Dytko.

„To po Rajdzie Polski – eliminacji Mistrzostw Europy, najdłuższy rajd w Polsce. Do przejechania mamy ponad 530 kilometrów w tym 217 kilometrów odcinków specjalnych. Mogę chyba śmiało powiedzieć, że te odcinki, to jedne z najtrudniejszych w kraju. Wiele krętych dróżek, poprowadzonych pomiędzy potężnymi drzewami nie daje kierowcom żadnych szans w momencie popełnienia błędu.

Dla nas w tej chwili najważniejsze jest, abyśmy w końcu ukończyli rajd bez jakiś „dziwnych” przygód i kapci. Jeżeli takie przygody nas ominął i samochód nie zawiedzie, to my nie popełnimy większych błędów i wynik na mecie powinien być satysfakcjonujący.

W zasadzie sytuacja w grupie N jest już poukładana, na zdobycie tytułu Mistrzów Polski mamy tylko teoretyczne szanse i właśnie, dlatego bardziej koncentrujemy się na obronie drugiego miejsca i wywalczeniu jak najwyższej pozycji w klasyfikacji generalnej.” – Paweł Dytko

„Rajd Karkonoski praktycznie co roku rozgrywany jest po deszczu i w tym roku także zapowiada się taka pogoda, co nie ukrywam, będzie dodatkowym utrudnieniem. Konkurencja nieco się uszczupliła, jednak nadal jest kilku mocnych zawodników, z którymi będziemy walczyć” – Tomek Dytko.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.