1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Łada XCode – crossover z Rosji

Łada XCode – crossover z Rosji

Podczas salonu samochodowego w Moskwie widzowie mogli zobaczyć ciekawy koncept, który już niedługo przeobrazi się w wersję produkcyjną. Łada zaprezentowała crossover o nazwie XCode.

Łada XCode – crossover z Rosji

Segment crossover jest na tyle atrakcyjnym kąskiem dla producentów, że nawet Łada postanowiła przebudzić się z letargu i zaprezentować samochód na miarę Europy. Takie wnioski można wyciągnąć po obejrzeniu pierwszych zdjęć modelu XCode, który zaprezentowano podczas targów  w Moskwie. Od jakiegoś czasu nowe podejście rosyjskiej marki można obserwować po modelu Vesta, który zadebiutował już na rodzimym rynku.

Futurystyczny projekt crossover wyróżnia się odważną stylistyką. Przez bok nadwozia przewija się motyw X, a o oczy rzuca żółty kolor kontrastujący z czarnymi wstawkami. Tył samochodu kojarzy się z Nissanem Juke, ale to nie przypadek, ponieważ rosyjski producent kooperuje z koncernem Nissan-Renault. Ma to pomóc w zmianie wizerunku z producenta siermiężnych samochodów rodem z ZSRR, kojarzącym się z modelem Niva, na europejską markę korzystającą z nowoczesnych rozwiązań.

Wnętrze w wersji koncepcyjnej jest minimalistyczne. Środek kokpitu wypełnia duży ekran multimedialny systemy Lada Connect. Producent zapowiada, że będzie można sterować funkcjami samochodu poprzez połączenie ze smart fonem. Zastanawia nietypowy wygląd kontrolera sterującego skrzynią biegów.

Rosjanie nie zdradzają zbyt wiele szczegółów dotyczących modelu XCode. Pod maską mają się pojawić nowoczesne silniki benzynowe z turbodoładowaniem, a na liście wyposażenia opcjonalnego pojawi się napęd 4x4. Niewykluczone, że w produkcyjnej wersji pojawi się silnik benzynowy z modelu Vesta. Jednostka o pojemności 1,6 KM zaoferuje 87 lub 106 KM.

Data produkcji nie została ujawniona, ale źródła z Moskwy donoszą, że auto pojawi się na rynku już w przyszłym roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lada
Tematy w artykule: Lada Lada Vesta

Podobne wiadomości:

Łada Xray robi karierę

Łada Xray robi karierę

Aktualności 2017-06-29

Łada pokazała model Vesta

Łada pokazała model Vesta

Premiery 2015-10-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak jeździć po rondzie? Tajniki ruchu okrężnego
Jak jeździć po rondzie? Tajniki ruchu okrężnego
Przejazd przez ronda bywa zmorą początkujących kierowców. Jednak nawet prowadzący z wieloletnim stażem miewają wątpliwości, jak poprawnie pokonywać skrzyżowanie o ruchu okrężnym.