mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lakiernik Forda Roku 2003

Lakiernik Forda Roku 2003

14 listopada 2003 roku odbył się finał konkursu "Lakiernik Forda Roku 2003" wśród lakierników zatrudnionych w sieci Autoryzowanych Zakładów Napraw Nadwozi Forda. Organizatorem konkursu była firma Ford Polska Sp. z o.o. przy współpracy aprobowanych dostawców lakierów i materiałów lakierniczych.

W tym roku odbyła się pierwsza edycja konkursu "Lakiernik Forda Roku", którego celem jest wyłonienie najlepszego specjalisty w dziedzinie lakiernictwa samochodowego spośród pracowników stacji dilerskich Forda w Polsce, jak również motywowanie wszystkich lakierników zatrudnionych w sieci do stałego poszerzania wiedzy teoretycznej i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Do konkursu zgłoszonych zostało przez Autoryzowane Zakłady Napraw Nadwozi Forda 19 lakierników, do finału zakwalifikowanych zostało sześciu o najwyższych umiejętnościach.

Konkurs złożony był z dwóch etapów:

I - ogólnopolskie eliminacje przeprowadzone na podstawie testów dostarczonych przez Ford Polska oraz oceny technicznej i wizualnej indywidualnych prac lakierniczych,

II - finał wieńczący konkurs, na który składał się test teoretyczny oraz część praktyczna polegająca na lakierowaniu elementów nadwozia.

Komisja Sędziowska składała się z czterech niezależnych ekspertów - przedstawicieli firmy Akzo Nobel reprezentującej markę Sikkens (Małgorzata Mart i Wiesław Szewczyk), przedstawicieli firmy PPG Industries reprezentującej marki Nexa Autocolor i PPG Autorefinish (Wojciech Skowroński i Paweł Niesłuchowski). Z firmy Ford Polska Sp. z o.o. w komisji zasiadły dwie osoby - Jacek Snopkowski i Jacek Boguszewski. Konkurs był równierz nadzorowany przez zespół obserwatorów - szefów Autoryzowanych Serwisów Forda.

- PPG Industries stawia na najwyższą jakość swoich produktów i usług, w tym także na rozwój pracowników lakierni – powiedział Jurand Brzeziński, Dyrektor Marketingu na Europę Środkową i Wschodnią PPG Industries. Przy współpracy z naszymi partnerami - producentami samochodów często organizujemy konkursy lakiernicze, podczas których lakiernicy mają szansę sprawdzić swoje umiejętności. Podczas konkursu „Lakiernik Forda Roku 2003” od uczestników wymagana była mistrzowska wręcz znajomość technicznych i teoretycznych aspektów lakiernictwa. Wszyscy uczestnicy finału byli świetnie przygotowani, co sprawiło, iż stawka była bardzo wyrównana. Wyłonienie zwycięzcy było nie lada wyzwaniem, lecz jak w każdej konkurencji, prawdziwym Mistrzem zostać mógł tylko jeden z uczestników zawodów – dodał J. Brzeziński.

W sieci Autoryzowanych Zakładów Napraw Nadwozi Forda zatrudnionych jest około 65 lakierników. Są oni objęci kompleksowym programem szkoleń wewnętrznych Forda, a także podnoszą kwalifikacje w ramach szkoleń organizowanych i nadzorowanych przez Akzo Nobel oraz PPG Ind.

Firma Ford od początku swego istnienia przywiązuje ogromną wagę do profesjonalnego szkolenia pracowników zatrudnionych w sieci Autoryzowanych Serwisów. Jako pierwszy oficjalny importer otworzyła na początku 1993 roku Ośrodek Szkoleń Technicznych w Mikołowie, a następnie w 2001 roku wybudowała Ośrodek Szkoleniowy w Nadarzynie pod Warszawą. Oba ośrodki są wykorzystywane zarówno do szkoleń technicznych mechaników jak i lakierników.

PPG Industries od wielu lat współpracuje z firmą Ford w zakresie dostarczania materiałów lakierniczych i szkoleń. Autoryzowanym Zakładom Napraw Nadwozi oferowane są najwyższej klasy technologie lakiernicze, łącznie z ekologiczymi systemami wodorozcieńczalnymi. Lakiernicy sieci Ford korzystają także z doświadczenia PPG (jako pierwsza firma na świecie wprowadziła na rynek technologię wodną i podkład utwardzany promieniami UV) uczestnicząc w organizowanych cyklicznie szkoleniach. Produkty i usługi PPG Ind. gwarantują wysoką jakość napraw lakierniczych przy użyciu szybkiego, stabilnego i efektywnego systemu renowacyjnego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.