mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lancer WRC05

Lancer WRC05

Mitsubishi zaprezentowało nową wersję rajdowego Lancera, który będzie ścigał się na trasach przyszłorocznej edycji rajdowych mistrzostw świata.

Lancer WRC05

Wraz ze zmianami przepisów FIA dotyczącymi rajdów w 2005 r. Mitsubishi Motors Motor Sports wprowadziło udoskonalenia swojej konstrukcji Lancera WRC05 w kluczowych dla niej punktach. Jedną z najbardziej widocznych modyfikacji jest zwiększenie maksymalnej szerokości nadwozia o 30 mm, z 1770 mm do 1800 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowy Lancer WRC05 ma przekonstruowany przedni i tylny spoiler, tylny pas oraz zderzaki, co zapewnia subtelne zmiany w wyglądzie i odczuwalną poprawę w stabilności samochodu.

W związku z takim rozwiązaniem w Lancerze zastosowano także nowe wahacze, stabilizatory oraz półosie. W rzeczywistości zmiany te oznaczają rewizję całego układu zawieszenia, który ma zapewnić większą łatwość prowadzenia i lepszą zwrotność.

W ramach modyfikacji silnika zastosowano nowy zawór upustowy i układ usprawniający działanie turbiny. Te elementy w połączeniu ze zmodernizowanym systemem kontroli silnika pozwolą na uzyskanie lepszych osiągów oraz precyzyjniejsze ustawianie trybów pracy tej jednostki. Jeśli chodzi o skrzynie zmiany biegów kierowcy będą mieli łopatki do ich zmiany przy kierownicy oraz aktywny układ zmiany przełożeń, eliminujący konieczność używania sprzęgła.

Po raz pierwszy w historii Mitsubishi w cyklu WRC będzie używać opon firmy Pirelli.

W skład zespołu MMSP na 2005 r wejdą Fin Harri Rovanpera, Francuz Gilles Panizzi, który miał zasadniczy wkład w rozwój Lancera World Rally Car, oraz Włoch "Gigi" Galli. Wg prezydenta Mitsubishi Motors Motor Sports, Isao Torii, w 2005 zespół powalczy o podium, a w 2006 będzie starać odzyskać się mistrzowski tytuł w tej dyscyplinie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.