1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Land Rover wspiera Czerwony Krzyż

Land Rover wspiera Czerwony Krzyż

W ciągu nadchodzących trzech lat Land Rover pomoże krajowym stowarzyszeniom Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w priorytetowych programach realizowanych w piętnastu regionach świata, ze szczególną uwagą poświęconą programom humanitarnym realizowanym w Sierra Leone i Chinach.

Land Rover wspiera Czerwony Krzyż
Land Rover oraz Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) 25 sierpnia 2010 roku zainaugurowały nową globalną inicjatywę zwaną "Reaching Vulnerable People Around the World", czyli "Docieramy do Najsłabszych na Całym Świecie". Wsparcie od firmy Land Rover zapewni w sumie kluczową pomoc dla ponad 120.000 osób w Sierra Leone i Chinach.

Ponadto, w odpowiedzi na pogarszającą się sytuację w Pakistanie spowodowaną największą w tym rejonie powodzią od 80 lat, wpływającą na życie 14 milionów ludzi, Land Rover przekaże sześć samochodów Defender 110 Pakistańskiemu Stowarzyszeniu Czerwonego Krzyża. Samochody będą wspomagały działania mające na celu złagodzenie skutków tej katastrofy i będą używane do dostarczania żywności, wody pitnej, schronienia oraz leków tysiącom ludzi w potrzebie w najbardziej oddalonych, często odciętych od świata społecznościach.

- Od 2007 roku firma Land Rover wspiera IFRC. Wsparcie to obejmowało jak dotąd przekazanie 60 pojazdów, zebranie prawie 2,5 miliona funtów oraz dotarcie do prawie 100.000 osób. Dlatego też z dumą po raz kolejny nawiązujemy współpracę z Międzynarodową Federacją Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w ważnych inicjatywach humanitarnych, takich jak ta - dodał Phil Popham, dyrektor zarządzający firmy Land Rover.

Wsparcie firmy Land Rover wzmocni programy realizowane przez Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca łącznie w piętnastu krajach lub pomoże w opracowaniu nowych inicjatyw.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Land Rover
Tematy w artykule: Land Rover

Podobne wiadomości:

Land Rover Defender - żegnamy legendę

Land Rover Defender - żegnamy legendę

Aktualności 2016-02-02

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Aktualności 2016-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Mission R - elektryczna alternatywa dla 911 GT3 Cup
Porsche Mission R - elektryczna alternatywa dla 911 GT3 Cup
Porsche prezentuje podczas targów IAA Mobility spektakularne spojrzenie w motoryzacyjną przyszłość, czyli koncepcyjny pojazd Porsche Mission R.