mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Legend Autem Roku w Japonii

Legend Autem Roku w Japonii

Honda Legend czwartej generacji, która pojawiła się przed kilkoma tygodniami w salonach japońskich i amerykańskich zdobyła już pierwszą nagrodę. Została wyróżniona japońskim tytułem Car of the Year 2004-2005.

Legend Autem Roku w Japonii

Model Legend zdobył też nagrodę (Most Advanced Technology Award) za najwyższe zaawansowanie technologiczne wdrożonego systemu SH-AWD. Super Handling All-Wheel-Drive rozdziela moment obrotowy pomiędzy przednie i tylne koła różnicując także rozłożenie momentu obrotowego na koła prawe i lewe. W ten sposób zapewnia doskonałe prowadzenie pojazdu w każdych warunkach drogowych. Moment obrotowy wykorzystywany jest nie tylko do napędzania kół, lecz także do bardziej zwrotnego pokonywania zakrętów.
 
Honda planuje sprzedać rocznie ok. 6 tys. 300-konnych limuzyn w Japonii i 20 tys. w Ameryce Północnej, gdzie model znany jest pod nazwą Acura RL. Japońskie trofeum jest tym cenniejsze, że Honda wygrała porównanie z najnowszymi modelami konkurentów Toyoty i Nissana, którzy wprowadzili swoje luksusowe sedany na rynek w ostatnim miesiącu.

Zobacz więcej o nowej Hondzie Legend

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.