mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Legenda 4 X 4 i nowatorskie tradycje marki Jeep

Legenda 4 X 4 i nowatorskie tradycje marki Jeep

Swoboda i nieograniczone zdolności poruszania się dosłownie wszędzie były zawsze symbolami marki Jeep na całym świecie

„Jeep stale podnosi poprzeczkę, oferując wyspecjalizowane pojazdy w rodzaju Wranglera Rubicon, lecz także wyjątkowe konstrukcje jak Jeep Cherokee łączący zdolności off-roadowe z komfortem szosowym albo Grand Cherokee – nie mająca chyba sobie równych legenda osiągów 4 x 4” – mówi Jeff Bell, wiceprezes ds. pojazdów Jeep w DaimlerChrysler Corporation – „Zawsze liczymy się ze zdaniem naszej klienteli i na bazie tradycji marki Jeep tworzymy produkty, o których innym markom trudno nawet marzyć.”

Jeep proponuje szeroką i poszukiwaną gamę pojazdów, która wyróżniając się na rynku wśród konkurencji - ceniona jest przez nabywców za wyposażenie, funkcjonalną sprawność i doskonałość techniczną. Czy jest to ikona marki w postaci Jeep’a Wranglera czy ‘flagowy’ Grand Cherokee – portfel produktów Jeep® zaspokoić może gusta nawet najbardziej wymagającej klienteli. Jako współczesna ekspresja marki, Jeep Cherokee to konstrukcja stworzona z myślą o wyjątkowym komforcie jazdy szosowej na równi z potencjałem terenowym. Będąc ważnym rozszerzeniem gamy Jeep’a Cherokee nie tylko zdobył tradycyjnych nabywców Jeep’a lecz także dotarł do nowych pokoleń fanów SUV, którzy cenią sobie optymalną kombinację komfortu na drodze z walorami 4 x 4. Zgodnie ze swą tradycją, Cherokee wyraźnie odstaje od nowych generacji mniej udanych, kompaktowych pojazdów typu SUV.
Flagowcem marki Jeep® pozostaje Grand Cherokee, który łączy w sobie luksusowe wyposażenie wnętrza z legendarnym potencjałem terenowym, charakterystycznym dla techniki spod znaku Jeep®. Debiutujący z początkiem roku Grand Cherokee model 2004 wnosi nową estetykę, szerszą gamę odmian oraz szereg nowych elementów funkcjonalnych. Model Limited Edition 2004 odznacza się akcentami stylistycznymi w kolorze nadwozia oraz pakietem specjalnego wyposażenia.
Jeep Wrangler jest wciąż najprawdziwszym i oryginalnym pojazdem marki Jeep®, który pozostaje nieustającym źródłem swobody i frajdy w plenerze pod hasłem „jedź, gdzie chcesz i rób, co chcesz”. W roku 2004 produkcja Wranglera Rubicon dalej wzrośnie. Jeep Wrangler Rubicon posiada ekstremalne zdolności off-roadowe, które dotychczas były przywilejem pojazdów specjalnie modyfikowanych i wyładowanych dodatkowymi akcesoriami. Także na rok 2004 przewiduje się wersję pojazdu z przeznaczeniem do służby pocztowej na wiejskich obszarach Ameryki Północnej.
Dla właścicieli pojazdów Jeep ich posiadanie to nie wszystko. Potrafią także wspólnie przeżywać przygody w niedostępnych miejscach i naprawdę cieszyć się naturą. Opierając się na ich entuzjazmie, Jeep jako marka jest liderem w dziedzinie ‘relationship marketing” (marketingu przyjacielskiego), otwierając niezrównane możliwości poznawania potencjału pojazdów i dzielenia się doświadczeniami z innymi użytkownikami Jeep’ów na kanwie trzech programów: Jeep Jamboree, Camp Jeep™ oraz Jeep 101. Przez ponad 50 już lat właściciele pojazdów Jeep wraz z rodzinami uczestniczą w zlotach weekendowych 4 x 4, zwanych Jeep Jamboree. Są to imprezy o charakterze rodzinnym, organizowane z myślą o doskonaleniu umiejętności w warunkach off-roadowych. Co roku ponad 7000 kierowców uczestniczy w 30 imprezach Jeep Jamboree na terenie USA, m.in. także na słynnym Szlaku Rubikonu (Rubicon Trail).
Camp Jeep - jedna z największych i najliczniej uczęszczanych imprez dla właścicieli Jeep’ów obchodzi dziewiąty rok istnienia. Od roku 1955, gdy odbył się pierwszy Camp Jeep w miejscowości Hale (stan Colorado) liczba uczestników tej corocznej, letniej imprezy przekroczyła już 55.000. Trzydniowe zgromadzenie ma charakter wakacyjny i obejmuje szereg czynnych rozrywek, takich jak wędkowanie ze spinningiem, jazdy w terenie, górskie wycieczki rowerowe i terenowe biwaki oraz koncerty muzyczne na wolnym powietrzu. Camp Jeep 2003 odbył się w czerwcu w Oak Ridge Estate w paśmie górskim Blue Ridge Mountains w stanie Virginia (Nelson County). W 2003 roku w Valle d’Aosta w Alpach włoskich Euro Camp Jeep zgromadził ponad 400 pojazdów i 300 osób z całej Europy. Polskę reprezentowało 21 osób i 5 samochodów marki Jeep.
Najnowszą inicjatywą na polu treningu właścicieli Jeep’ów w jazdach terenowych są kursy instruktażowe z serii Jeep 101. Podczas tych imprez, rozgrywanych w 12 miastach USA, tysiące obecnych i potencjalnych kierowców pojazdów Jeep pokonuje najbardziej strome zjazdy, przeprawy po pniach drzew oraz piaszczyste wydmy – ucząc się zasad bezpiecznej jazdy off-roadowej. Jeep 101 jest imprezą otwartą dla publiczności w ramach wspólnego programu poznawczego Chrysler Group, w czasie którego można zaznać emocji jazd próbnych także innymi samochodami marki Chrysler i Dodge.
JEEP CLUB POLSKA
Już w 1996 roku grupa właścicieli i entuzjastów samochodów marki Jeep® spotkała się w Bieszczadach aby delektować się przyrodą i doskonalić swoje umiejętności jazdy w terenie. Z roku na rok na imprezy przyjeżdżało coraz więcej pojazdów, a wkrótce tradycją stały się cztery edycje rajdu rocznie: wiosna, lato, jesień i zima. W 1998 roku powstał pierwszy w Polsce klub zrzeszający właścicieli jednej marki samochodów terenowych - Autotraper Jeep® Klub Polska. W związku z tym, że zainteresowanie uczestnictwem w imprezach klubowych przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania oraz dla zwiększenia potencjału klubu, w sierpniu 2002 roku z inicjatywy i pod egidą firmy DaimlerChrysler Automotive Polska na bazie Autotraper Jeep® Klub Polska powstał Jeep® Club Polska otwarty dla wszystkich właścicieli samochodów marki Jeep®. Głównym celem klubu jest zintegrowanie właścicieli i miłośników marki Jeep® w Polsce poprzez organizację zlotów samochodów tej marki (Jeep® Piknik), szkolenie i doskonalenie umiejętności jazdy w terenie (Jeep® Akademia) oraz włączenie naszej organizacji do międzynarodowej struktury Jeep® Club International pod patronem DaimlerChrysler. P

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.