mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Legendy światowej motoryzacji w Warszawie

Legendy światowej motoryzacji w Warszawie

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędą się po raz pierwszy w Polsce Targi Pojazdów Zabytkowych - Moto Nostalgia 2011. W jednym miejscu będzie można zobaczyć legendy światowej motoryzacji takich marek jak BMW, Mercedes, Porsche, Citroen, Dodge, Jaguar  i wiele innych.

Legendy światowej motoryzacji w Warszawie
- Po licznych konsultacjach z przedstawicielami branży motoryzacyjnej, "oldtimerowej" i klubami udało się wreszcie zrealizować ideę ogólnopolskich targów pojazdów zabytkowych - mówi Mirosław Bugajski, organizator Moto Nostalgii. - Zainteresowanie branży tej części  motoryzacji przerosła nasze oczekiwania. Pierwotnie planowane było 5.000 m2 powierzchni wystawienniczej, a skończyło się na 10.000 m2, 55 wystawcach i ponad 130 samochodach i motocyklach. Bardzo nas cieszy zaangażowanie małych i dużych firm oraz  aktywność klubów miłośników pojazdów zabytkowych i prywatnych właścicieli pojazdów eksponatów.

Wśród wystawców na Targach Moto Nostalgia 2011 znajdziemy m.in.
- koncerny samochodowe: BMW, Mercedes, Porsche, Citroen
- producentów i dystrybutorów części zamiennych i narzędzi: m.in. Bosch, Gedore, Janmor, Pilkington  
- firmy olejowe m.in. Millers Oils, Motul, Orlen,
- firmy z segmentu warsztatowo – usługowego
- kluby miłośników marek: Citroen Veteran Club Polska, Porsche Club Poland, Klub Zabytkowych Mercedesów, Forza Italia, Stowarzyszenie FSO Autoklub, Automobilklub Królewski, Classic Gniezno VMC, Oldtimer Club Poland, KMW Rotor i wielu mniejszych.


Koncerny samochodowe wykorzystują targi do zaprezentowania bogatej tradycji marki i fascynującej historii ewolucji samochodu. Firma Bosch będzie celebrowała 125 lecie jubileuszu założenia firmy, a Mercedes - 125 lecie pierwszego pojazdu Carla Benza.

Na tegorocznych targach organizator przygotował dodatkowo dwa tematy specjalne. Po raz pierwszy prezentowane samochody papieskie, którymi poruszał się w Polsce Jan Paweł II podczas pielgrzymek do Polski oraz wystawę polskich samochodów wyścigowy typu Formuła z kolekcji Roberta Stecia.

Wśród pojazdów papieskich zobaczymy oryginalną rekonstrukcję "Papamobile" na podwoziu Stara 660 z pierwszej wizyty Jana Pawła II do Ojczyzny. Zniszczone nadwozie zostało po ponad 30. latach odbudowane przy współpracy inżynierów z PIMOT.

Na stoisku Roberta Stecia zobaczymy legendarne egzemplarze znanych polskich konstrukcji wyścigowych z czasów powojennych. W bliskim sąsiedztwie tego stosika znajdziemy również samochody rajdowe znane z polskich tras jak Strato-Polonez i Sierra RS Cosworth wielokrotnego mistrza Polski Mariana Bublewicza.
 
Nie lada gratką dla miłośników włoskiej motoryzacji będzie stoisko magazynu Classicauto o tematyce "Unikalne włoskie samochody sportowe" na czele z legendarną Lancią Stratos HF w wersji Stradale.

Klub Zabytkowych Mercedesów pokaże najstarszy polski egzemplarz tej marki- Mercedes Posen, jak również jedyny zachowany egzemplarz Mercedesa 200 Roadster z 1938 r.Miłośnicy Porsche znajdą cała gamę powojennych modeli chłodzonych powietrzem. Dla zwolenników militariów mamy niemiecki czołg-minę z czasów powstania warszawskiego typu Goliat. Nie zabraknie oczywiście rodzimych konstrukcji samochodów i motocykli z czasów PRL.

Targi Moto Nostalgia 2011 to prawdziwa gratka zarówno dla tych, którzy już są szczęśliwymi właścicielami oldtimera jak i dla tych, którzy o nim marzą. Zwiedzający będą mieli unikalną szansę obejrzenia legendarnych pojazdów i zapoznania się z pełną ofertą sektora klasycznej motoryzacji w kraju.

Zaplanowane w dniach 28-29 maja 2011 Ogólnopolskie Targi Pojazdów Zabytkowych Moto Nostalgia w Warszawie to pionierskie przedsięwzięcie, które otwiera nową erę w historii ruchu kolekcjonerskiego w Polsce.

Targi odbędą się na terenie hal wystawienniczych MT Polska, ul Marsa 56 C. Serdecznie zapraszamy.

Podobne wiadomości:

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Targi Los Angeles 2015 - Top  7 premierowych modeli

Targi Los Angeles 2015 - Top 7 premierowych...

Aktualności 2015-11-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK