mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus ogłosił datę rozpoczęcia sprzedaży modelu RX 400h

Lexus ogłosił datę rozpoczęcia sprzedaży modelu RX 400h

Rozpoczęcie sprzedaży tego hybrydowego modelu japońskiej marki będzie miało miejsce w amerykańskich salonach 15 kwietnia przyszłego roku.

Lexus ogłosił datę rozpoczęcia sprzedaży modelu RX 400h

Już teraz, jak podała firma, na model RX 400h złożonych zostało ok. 9.500 zamówień, a dodatkowo 46.000 klientów zamówiło dodatkowe informacje na temat tego auta.

Lexus RX 400h jest pierwszym luksusowym autem z napędem hybrydowym. Całkowicie nowy system hybrydowy, zaprojektowany specjalnie dla tego modelu, bazuje na Hybrid System Drive, który wykorzystany był w odnoszącym sukcesy rynkowe modelu RX300. Nowy system łączy w sobie 3,3-litrowy silnik benzynowy, sześciocylindrowy o mocy 208 KM z dwoma elektrycznymi motorami. Pierwszy z nich zamontowany na przedniej osi o mocy 165KM, drugi zaś na tylniej posiada moc 67KM. W sumie daje to połączoną moc maksymalną w wysokości 270 KM.

"Otrzymaliśmy zdecydowanie więcej wstępnych zamówień na RX 400h niż na jakikolwiek inny model w naszej 15-letniej historii." - powiedział Denny Clements, wiceprezes Lexus Group - "Mimo że data rozpoczęcia sprzedaży została już oficjalnie podana, to my jednak spróbujemy dużo wcześniej w 2005 roku rozpocząć produkcję, tak by w połowie kwietnia być przygotowanym na duży popyt, jakiego się spodziewamy."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.