mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus zbudował jacht. W planach samolot?

Lexus zbudował jacht. W planach samolot?

Lexus zbudował luksusowy jacht, ale plany japońskiej marki sięgają o wiele dalej. Albo raczej wyżej. Chodzi o budowę samolotu.

Lexus zbudował jacht. W planach samolot?

Dla Lexusa samochody to najwyraźniej za mało. Japońska marka pokazała właśnie swój pierwszy luksusowy jacht i wygląda na to, że na tym nie poprzestanie. Słowa prezydenta macierzystego koncernu Toyota pozwalają sądzić, że w przyszłości do oferty dołączy także samolot!

Na ziemi, morzu i niebie

Informacje o odważnych planach japońskiego producenta płyną do nas z amerykańskiego miasta Boca Raton, położonego nieopodal Miami. To właśnie tam Lexus zaprezentował pierwszym osobom swój debiutancki jacht LY 650.

W oficjalnej konferencji uczestniczył sam prezydent Toyota Motor Corporation, Akio Toyoda. Prezes powiedział, że „Toyota jest na drodze do przekształcenia się z firmy motoryzacyjnej w dostawcę różnych form mobilności. Aby wzmocnić wartość Lexusa jako marki, chcemy znaleźć się na ziemi, morzu i w przestrzeni powietrznej. Dlatego koncepcja własnego jachtu była nam bardzo potrzebna”.

Na pytanie dziennikarzy, czy to oznacza, że Lexus zamierza stworzyć własny samolot, prezydent odpowiedział krótko: „Obserwujcie proszę to, co będziemy robić w tej sferze”.

Latające obiekty Toyoty i Lexusa

Obie marki nie od dziś chętnie spoglądają w przestworza. Kilka lat temu Toyota zainwestowała w projekt latającego samochodu, a obecnie razem z japońską agencją kosmiczną JAXA pracuje nad łazikiem księżycowym.

Lexus ma z kolei na swoim koncie lewitującą deskorolkę i projekty futurystycznych statków kosmicznych, które wystąpiły w filmach Valerian i Miasto Tysiąca Planet oraz Man in Black: International. Trudno oczywiście nazwać to doświadczeniem pozwalającym na zbudowanie prawdziwego odrzutowca, ale widać wyraźnie, że Lexus nie boi się nowych i nietypowych wyzwań. A pomysł stworzenia samolotu wydaje się całkiem realny.

Luksusowy jacht

Prawdziwy i gotowy jest natomiast jacht LY 650 Lexusa. Łódź zaprojektowano zgodnie z językiem stylistycznym L-finesse, znanym z samochodów japońskiej marki. W jej wyglądzie nie brakuje zatem długich poziomych linii, a także wyraźnie zaznaczonych krzywizn.

Lexus LY 650 mierzy niemal 20 metrów długości i niecałe sześć metrów szerokości. Ma trzy sypialnie, sześć miejsc sypialnych i trzy toalety. W produkcji LY 650 Lexusa wsparła amerykańska firma Marquis Yachts, która od lat zajmuje się produkcją jachtów na zamówienie. Jej podejście łączy nowe technologie z precyzyjną ręczną pracą doświadczonych rzemieślników, a więc idealnie pasuje do filozofii Lexusa.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Lexus

Podobne wiadomości:

Nowa Toyota Yaris. Czwarta generacja hitu

Nowa Toyota Yaris. Czwarta generacja hitu

Premiery 2019-10-18

Toyota podwoi produkcję napędów hybrydowych w Polsce

Toyota podwoi produkcję napędów hybrydowych w...

Aktualności 2019-10-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Innowacyjne światła nie tylko wspomagają obsługę auta, ale też sprawiają, że komunikacja z ID.3 jest bardziej osobista i emocjonalna.