mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus zbudował jacht. W planach samolot?

Lexus zbudował jacht. W planach samolot?

Lexus zbudował luksusowy jacht, ale plany japońskiej marki sięgają o wiele dalej. Albo raczej wyżej. Chodzi o budowę samolotu.

Lexus zbudował jacht. W planach samolot?

Dla Lexusa samochody to najwyraźniej za mało. Japońska marka pokazała właśnie swój pierwszy luksusowy jacht i wygląda na to, że na tym nie poprzestanie. Słowa prezydenta macierzystego koncernu Toyota pozwalają sądzić, że w przyszłości do oferty dołączy także samolot!

Na ziemi, morzu i niebie

Informacje o odważnych planach japońskiego producenta płyną do nas z amerykańskiego miasta Boca Raton, położonego nieopodal Miami. To właśnie tam Lexus zaprezentował pierwszym osobom swój debiutancki jacht LY 650.

W oficjalnej konferencji uczestniczył sam prezydent Toyota Motor Corporation, Akio Toyoda. Prezes powiedział, że „Toyota jest na drodze do przekształcenia się z firmy motoryzacyjnej w dostawcę różnych form mobilności. Aby wzmocnić wartość Lexusa jako marki, chcemy znaleźć się na ziemi, morzu i w przestrzeni powietrznej. Dlatego koncepcja własnego jachtu była nam bardzo potrzebna”.

Na pytanie dziennikarzy, czy to oznacza, że Lexus zamierza stworzyć własny samolot, prezydent odpowiedział krótko: „Obserwujcie proszę to, co będziemy robić w tej sferze”.

Latające obiekty Toyoty i Lexusa

Obie marki nie od dziś chętnie spoglądają w przestworza. Kilka lat temu Toyota zainwestowała w projekt latającego samochodu, a obecnie razem z japońską agencją kosmiczną JAXA pracuje nad łazikiem księżycowym.

Lexus ma z kolei na swoim koncie lewitującą deskorolkę i projekty futurystycznych statków kosmicznych, które wystąpiły w filmach Valerian i Miasto Tysiąca Planet oraz Man in Black: International. Trudno oczywiście nazwać to doświadczeniem pozwalającym na zbudowanie prawdziwego odrzutowca, ale widać wyraźnie, że Lexus nie boi się nowych i nietypowych wyzwań. A pomysł stworzenia samolotu wydaje się całkiem realny.

Luksusowy jacht

Prawdziwy i gotowy jest natomiast jacht LY 650 Lexusa. Łódź zaprojektowano zgodnie z językiem stylistycznym L-finesse, znanym z samochodów japońskiej marki. W jej wyglądzie nie brakuje zatem długich poziomych linii, a także wyraźnie zaznaczonych krzywizn.

Lexus LY 650 mierzy niemal 20 metrów długości i niecałe sześć metrów szerokości. Ma trzy sypialnie, sześć miejsc sypialnych i trzy toalety. W produkcji LY 650 Lexusa wsparła amerykańska firma Marquis Yachts, która od lat zajmuje się produkcją jachtów na zamówienie. Jej podejście łączy nowe technologie z precyzyjną ręczną pracą doświadczonych rzemieślników, a więc idealnie pasuje do filozofii Lexusa.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Lexus

Podobne wiadomości:

Rajdowa Toyota Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż

Rajdowa Toyota Celica GT4 Carlosa Sainza na...

Aktualności 2019-09-13

Toyota Corolla na czele rankingu sprzedaży

Toyota Corolla na czele rankingu sprzedaży

Aktualności 2019-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.