mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?

Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?

Marka Lexus w ostatnich latach bardziej znana jest z produkcji SUV-ów, niż limuzyn. Czy zapowiada się kolejna premiera w tym segmencie?

Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?

W ofercie Lexusa nie brakuje SUV-ów. Znajdziemy w niej zarówno miejskiego crossovera UX, średniego NX-a, jak i ponad 5-metrowego LX-a. Niektórzy zgłaszają jednak zapotrzebowanie na jeszcze większe auto. Czy Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?

Nowy SUV Lexusa - czy to możliwe?

Pomysł stworzenia Lexusa potężniejszego niż LX powstał w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem Carla Sewella, przewodniczącego rady dealerów Lexusa i właściciela sieci salonów, japońska marka mogłaby zbudować większe, 7-miejscowe auto, a na amerykańskim rynku znalazłoby się dla niego miejsce.

Za Oceanem samochód byłyby przede wszystkim konkurentem liczącego się na rynku Cadillaca Escalade, którego długość dochodzi nawet do 5,7 m.

Wspólne geny z Toyotą Sequoią?

Jak sugeruje portal Lexus Enthusiast, jeśli Lexus zdecydowałaby się na opracowanie jeszcze większego SUV-a, naturalną bazą byłaby Toyota Sequoia. Ten potężny, liczący ponad 5,2 m długości SUV jest napędzany silnikiem V8 o pojemności 5,7 litra i ma silną pozycję na amerykańskim rynku.

Skorzystanie z konstrukcji Toyoty nie byłoby niczym zaskakującym, bowiem zarówno model GX jak i poprzednie generacje LX-a mają wspólne geny z Toyotą Land Cruiser.

Trzy siedmiomiejscowe Lexusy

Już teraz w ofercie Lexusa nie brakuje dużych SUV-ów, dostępnych również z trzecim rzędem siedzeń. Największym z nich jest LX, a obok niego znajdziemy również modele GX i RX L. Ten ostatni niedawno zadebiutował na europejskim rynku i jest jedynym 7-miejscowym Lexusem oficjalnie dostępnym na Starym Kontynencie.

W Polsce można od niedawna kupić największego LX-a w odmianie 5-miejscowej - liczące 5065 mm długości auto trafiło do naszego kraju w limitowanej liczbie 50 egzemplarzy.

Lexus LQ - jeszcze jeden SUV z Japonii

Wkrótce lista SUV-ów Lexusa może się jeszcze wydłużyć. 7 maja 2018 roku Lexus zarejestrował w amerykańskim urzędzie patentowym znak LQ. Analitycy przewidują, że tą nazwą zostanie oznaczony nowy, flagowy SUV Lexusa, wcielający w życie idee zaprezentowane przez koncept LF-1 Limitless.

Chociaż długość auta zapewne przekroczy pięciu metrów, jego charakterystyka będzie nieco inna. W środku możemy spodziewać się luksusu na niespotykanym dotąd poziomie, a liczba miejsc raczej nie będzie priorytetem.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus SUV

Podobne wiadomości:

Hyundai Tucson N Line

Hyundai Tucson N Line

Aktualności 2019-04-09

Nowy Ford Kuga - premiera

Nowy Ford Kuga - premiera

Premiery 2019-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Używane auta nadal będą miały cofane liczniki
Używane auta nadal będą miały cofane liczniki
Mimo wprowadzenia surowej kary za cofanie licznika, do Polski wciąż będą importowane auta używane z oszukanym przebiegiem