1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?

Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?

Marka Lexus w ostatnich latach bardziej znana jest z produkcji SUV-ów, niż limuzyn. Czy zapowiada się kolejna premiera w tym segmencie?

Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?

W ofercie Lexusa nie brakuje SUV-ów. Znajdziemy w niej zarówno miejskiego crossovera UX, średniego NX-a, jak i ponad 5-metrowego LX-a. Niektórzy zgłaszają jednak zapotrzebowanie na jeszcze większe auto. Czy Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?

Nowy SUV Lexusa - czy to możliwe?

Pomysł stworzenia Lexusa potężniejszego niż LX powstał w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem Carla Sewella, przewodniczącego rady dealerów Lexusa i właściciela sieci salonów, japońska marka mogłaby zbudować większe, 7-miejscowe auto, a na amerykańskim rynku znalazłoby się dla niego miejsce.

Za Oceanem samochód byłyby przede wszystkim konkurentem liczącego się na rynku Cadillaca Escalade, którego długość dochodzi nawet do 5,7 m.

Wspólne geny z Toyotą Sequoią?

Jak sugeruje portal Lexus Enthusiast, jeśli Lexus zdecydowałaby się na opracowanie jeszcze większego SUV-a, naturalną bazą byłaby Toyota Sequoia. Ten potężny, liczący ponad 5,2 m długości SUV jest napędzany silnikiem V8 o pojemności 5,7 litra i ma silną pozycję na amerykańskim rynku.

Skorzystanie z konstrukcji Toyoty nie byłoby niczym zaskakującym, bowiem zarówno model GX jak i poprzednie generacje LX-a mają wspólne geny z Toyotą Land Cruiser.

Trzy siedmiomiejscowe Lexusy

Już teraz w ofercie Lexusa nie brakuje dużych SUV-ów, dostępnych również z trzecim rzędem siedzeń. Największym z nich jest LX, a obok niego znajdziemy również modele GX i RX L. Ten ostatni niedawno zadebiutował na europejskim rynku i jest jedynym 7-miejscowym Lexusem oficjalnie dostępnym na Starym Kontynencie.

W Polsce można od niedawna kupić największego LX-a w odmianie 5-miejscowej - liczące 5065 mm długości auto trafiło do naszego kraju w limitowanej liczbie 50 egzemplarzy.

Lexus LQ - jeszcze jeden SUV z Japonii

Wkrótce lista SUV-ów Lexusa może się jeszcze wydłużyć. 7 maja 2018 roku Lexus zarejestrował w amerykańskim urzędzie patentowym znak LQ. Analitycy przewidują, że tą nazwą zostanie oznaczony nowy, flagowy SUV Lexusa, wcielający w życie idee zaprezentowane przez koncept LF-1 Limitless.

Chociaż długość auta zapewne przekroczy pięciu metrów, jego charakterystyka będzie nieco inna. W środku możemy spodziewać się luksusu na niespotykanym dotąd poziomie, a liczba miejsc raczej nie będzie priorytetem.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus SUV

Podobne wiadomości:

Audi Q4 Sportback e-tron – elektryczny SUV coupe

Audi Q4 Sportback e-tron – elektryczny SUV...

Aktualności 2020-07-09

Audi Q5 po face liftingu

Audi Q5 po face liftingu

Aktualności 2020-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter – nowy model produkowany w Polsce
Elektryczny Volkswagen e-Crafter – nowy model produkowany w Polsce
W fabryce Volkswagena we Wrześni ruszyła seryjna produkcja nowego modelu. Jest nim Volkswagen e-Crafter - flagowy samochód dostawczy z napędem elektrycznym.