1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Lincoln globalną marką?

Lincoln globalną marką?

Czy należąca do Forda marka Lincoln wkrótce pojawi się w sprzedaży także na innych kontynentach? Jak na razie nie ma jakichś konkretnych planów, jednak władze Forda nie odrzucają całkowicie tego pomysłu.

Lincoln globalną marką?
Na wystawie w Detroit, szef amerykańskiego oddziału Forda, Mark Fields, podkreślał, że dla marki Lincoln wciąż najważniejszym rynkiem są Stany Zjednoczone i że nie ma obecnie żadnych planów ekspansji na rynki zagraniczne. Pytany, czy jednak w przyszłości może dojść do takiej sytuacji, nie zaprzeczył.

Choć marka Lincoln zawsze kojarzyła się tylko z rynkiem amerykańskim, to jednak ostatnie zmiany na światowych rynkach być może wymuszą także inne podejście do tego tematu władz Forda. Ford pozbył się bowiem w ostatnich latach marek Aston Martin, Jaguar i Land Rover, bliski jest także sfinalizowania sprzedaży Volvo. A to oznacza, że na wielu ważnych rynkach Ford nie będzie miał w swoim portfolio luksusowych modeli. I choć ten segment nie należy do zbyt dużych, to jednak jest to segment prestiżowy, a na przykład w czasach kryzysu wcale nie odnotował spadków. W dodatku na najszybciej obecnie rozwijającym się rynku chińskim auta luksusowe idą niczym przysłowiowe "ciepłe bułeczki".

W tym kontekście wejście marki Lincoln na inne niż amerykański rynek nabiera już większego sensu. Ponadto jest jeszcze druga kwestia. W ubiegłym roku sprzedaż samochodów tej luksusowej marki na rynku amerykańskim wyniosła 82.847 egzemplarzy i była niższa o 23 proc. niż rok wcześniej oraz aż o dwie trzecie od najlepszego wyniku uzyskanego w 1990 roku (231.660 sztuk). Ekspansja na rynki zagraniczne z całą pewnością pomoże zwiększyć wyniki sprzedaży.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Kia Telluride - atak na segment luksusowych SUV-ów

Kia Telluride - atak na segment luksusowych...

Premiery 2016-01-12

Komentuj:

~kosa 2010-01-15

oo fajnie by było, w sumie fakt jak ford sprzeda volvo, to w Europie najbardziej luksusowym bedzie Mondeo hehe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Mission R - elektryczna alternatywa dla 911 GT3 Cup
Porsche Mission R - elektryczna alternatywa dla 911 GT3 Cup
Porsche prezentuje podczas targów IAA Mobility spektakularne spojrzenie w motoryzacyjną przyszłość, czyli koncepcyjny pojazd Porsche Mission R.