mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Logan na koniec roku

Logan na koniec roku

Koniec roku nie przyniósł poważniejszych zmian w rankingu Top Ten mojeauto.pl. Od kilku tygodni na czele listy plasuje się niespodziewanie Dacia Logan, która jednak pozostaje wciąż sporą zagadką dla większości.

Auto to, choć można już zamawiać, jeszcze nie jest dostępne w salonach. Co ciekawe nie ma go jeszcze w sprzedaży w Europie Zach., a jedynie w niektórych państwach Europy Środkowo-Wschodniej. I tam Logan cieszy się sporą popularnością, która znalazła przełożenie na liczbę sprzedanych egzemplarzy.

Końcówka roku to także odwrót modeli francuskich, a ofensywa aut niemieckich. Z czołowej dziesiątki wypadły bowiem Renault Megane II, Peugeot 307 i Citroen C4, które wprawdzie nie znajdowały się na czołowych lokatach, jednak miały dość pewną pozycję w pierwszej dziesiątce. No, chyba żeby do francuskiej produkcji zaliczyć Logana, Dacia bowiem została kupiona przez koncern Renault. Na ich miejsce po dłuższej przerwie wkroczyły najnowsze generacje VW Golfa i Opla Astry.

Jednak najwięcej modeli, patrząc na kraj pochodzenia marki, bowiem większość "europejskich" aut jest produkowana w fabrykach na terenie Europy, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Po dwa modele mają bowiem i Chevrolet, i Ford. Dwóch przedstawicieli w czołówce ma także Skoda.

TOP TEN mojeauto.pl:

TOP TEN mojeauto.pl
Tydzień:27.12.2004-02.01.2005
1

Dacia Logan

bez zmian
2

Toyota Corolla

bez zmian
3

Ford Focus

bez zmian
4

Chevrolet Aveo

+ 1
5

Skoda Octavia Nowa

- 1
6

Skoda Fabia

bez zmian
7

Chevrolet Lacetti

+ 2
8

Ford Mondeo

bez zmian
9

Volkswagen Golf V

+ 1
10

Opel Astra III

- 3
* na podstawie oglądalności serwisu
Auta Nowe w mojeauto.pl
 
Wcześniejsze raporty 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.